Предмет: География, автор: sonish1

За картою з'ясуйте, у яких поясах і природних зонах розташована територия України і ваш населений пункт (населённый пункт - Суми)

Ответы

Автор ответа: reider77
8
Україна розташована у помірному кліматичному поясі. Її територія охоплює різні природні зони, такі як лісостеп, степ, ліс, гірські райони Карпат і Кримські гори.

Місто Суми знаходиться у Східному регіоні України, який в основному відноситься до лісостепової та степової природних зон.

sonish1: дякую
Автор ответа: elvirabagira1998
3

Ответ:

Територія України характеризується складною просторовою диференціацією фізико-географічних умов. Геологічна будова і рельєф, клімат, води, ґрунти, рослинність і тваринний світ, перебуваючи в складному взаємозв'язку і взаємодії, утворюють природно-територіальні комплекси різного рангу. В основу фізико-географічного районування покладено ландшафтно-генетичний принцип, суть якого полягає в тому, що природно — територіальні комплекси та їх межі виявляють всебічним аналізом взаємозв'язку і взаємодії основних ландшафтостворюючих факторів — сонячної радіації і внутрішньої енергії Землі, процесів, що відбуваються в літосфері, гідросфері, атмосфері та біосфері, а також природних компонентів — літогенної основи, земної поверхні, повітря, поверхневих і підземних вод, ґрунтів і біоти (рослинність і тваринний світ).

В межах України по спільності морфоструктурних рис виділяють два класи ландшафтів: рівнинні і гірські.

Основні риси ландшафтної структури території України визначаються її розташуванням переважно в помірному поясі. Лише для південного берега Криму характерні риси субтропічного поясу. Територія України займає південно-західну частину Східноєвропейської фізико-географічної країни, частини Карпатської і Кримську гірські фізико-геогр. країни. У межах Східноєвропейської фізико-географічної країни на тер. республіки по переважанню певних типів і підтипів ландшафтів виділяють три фізико-геогр. зони. За ступенем континентальності клімату, загальним характером рельєфу і історії формування геолого-геоморфологічної основи природних комплексів зони ділять на провінції. У провінціях виділяють фізико-географічні області (по положенню в межах значних оротектонічних елементів); області — у зв'язку з місцевими відмінностями в характері прояву інтенсивності і спрямованості сучасних природних процесів — ділять на фізико-географічні райони.

Вивчення закономірностей формування і розвитку природно-територіальних комплексів, визначення їх кількісних і якісних характеристик мають велике значення для раціонального природокористування. Вони сприяють науково обґрунтованому використанню, збереженню і примноженню природних ресурсів України, проведенню широких природоохоронних заходів.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: leo1takoy
5. Установіть відповідність.
Член речення Приклад (слово великим буквами)
1 присудок А Козак не без долі, ДІВКА не без щастя.
2 обставина Б Козак мовчить, а ВСЕ знає.
3 означення В І холод не страшний, коли козак МОЛОДИЙ.
4 додаток Г Не братайся з козаками мед ПИТИ.
Д Козакові Омелькові картопельки ТЕПЛЕНЬКОЇ.
6. Введіть порівняльний зворот мов ластівка в речення,
підкресліть головні і другорядні члени речення, розставте
розділові знаки.

7. Запишіть словосполучення, знявши риску.
Підкресліть прикладки.
Юнак/богатир, орел/птах, рибка/пліточка, Говерла/гора,
місто/Старобільськ, зима/лихоманка, готель/Україна,
заєць/русак, нарцис/квітка, пароплав/гігант.

8. Запишіть речення. Підкресліть члени речення та
визначте їхній вид. Охарактеризуйте речення (односкладне
чи двоскладне; поширене чи непоширене; ускладнене чи
неускладнене; розповідне, питальне чи спонукальне;
окличне чи неокличне).
Чимало маленьких птахів не зможуть знайти домівку в
мороз сильний!
Предмет: Окружающий мир, автор: matvijkuzmenko2
Предмет: Другие предметы, автор: alenazevlakova67