Предмет: Українська мова, автор: aliona6466

Розгорни в есе ( 80-100 слів)«Не ридать а добувать хоч синам як не собі кращу долю в боротьбі «

Ответы

Автор ответа: perepelicakarina4
1

Объяснение:

Не ридать, а добувати, Хоч синам, як не собі, Кращу долю в боротьбі!” Цей заклик із “Вічного революціонера”, з яким до своїх земляків звертався понад півтора сторіччя тому Іван Франко, не втратив актуальності і сьогодні і продовжує надихати нові покоління українців у боротьбі за незалежність України, волю та самоідентичність

Пережив три арешти. Після другого (1880 р.) ледь не помер від голоду. За тиждень написав у готелі повість «На дні», на останні гроші відіслав її до Львова, а сам три дні жив на три центи, знайдені на березі річки. Знесиленого і непритомного, його знайшов та прихистив старий служитель готелю.

У 1893 р. захистив у Відні докторську дисертацію.

Помер 28 травня 1916 р. на чужих руках – сини були в армії, дочка в Києві, дружина в лікарні. Через бідність і нестачу грошей на окрему могилу ховали його в чужій вишиваній сорочці в “позиченій” ямі на шість домовин. Лише через 10 років Франка перепоховали в окремій могилі.

Знав 14 мов. Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами. Перекладав українською із 48 мов, у тому числі східних. Сучасники називали його “академія в одній особі”.

Іван Франко був перший, хто поєднав вишиванку з буденним одягом. Він носив її під піджак та жилет. Саме у такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: yevapohosian