Предмет: Химия,
автор: viktoriayarova38
Обчисліть масову частку лугу, яка буде в розчині, утвореному розчиненням 28 г Na2O у 122 г води.
Ответы
Автор ответа:
0
Дано:
m(Na2O) = 28 г
m(H2O) = 122 г
Знайти:
ω(лугу) - ?
Розв'язання:
1) Na2O + H2O → 2NaOH;
2) n(Na2O) = m / M = 28 / 62 = 0,45 моль;
3) n(NaOH) = n(Na2O) * 2 = 0,45 * 2 = 0,9 моль;
4) m(NaOH) = n * M = 0,9 * 40 = 36 г;
5) m р-ну(NaOH) = m(Na2O) + m(H2O) = 28 + 122 = 150 г;
6) ω(NaOH) = m * 100% / m р-ну = 36 * 100% / 150 = 24%.
Відповідь: Масова частка NaOH становить 24%.
viktoriayarova38:
Так дякую, а що таке "р-ну" бо учитель може спитати а я не шарю
Похожие вопросы