Предмет: Литература, автор: posker2010o

Позначте, у якій частині композиції балади «Світязь» А. Міцкевич дає опис озера.​

Ответы

Автор ответа: fasides498
3

Опис озера Світязь знаходиться у першій частині композиції балади Адама Міцкевича. Ця частина називається експозицією, тобто вступом, де автор вводить читача в атмосферу твору і представляє головні персонажі і місце дії. У баладі «Світязь» експозиція складається з перших двох строф, де автор звертається до свого друга Михайла Верещака і запрошує його побачити озеро Світязь, яке вражає своєю красою і таємничістю. Ось як описується озеро в першій строфі:

В пущі дрімучій розкинулись води — Ясна і чиста рівнина, Пуща їх тінню густою обводить, Озеро — ніби крижина.

Автор порівнює озеро з крижиною, тобто льодом, що підкреслює його прозорість і холодну красу. У другій строфі автор розповідає, що вночі озеро стає ще більш чарівним і незвичайним, але також небезпечним, бо там живе нечиста сила. Ось як описується озеро в другій строфі:

А як нічною проїдеш порою — Станеш, затримавши подих: Зорі побачиш вгорі й під собою, Місяць у небі і в водах. Чи то із небом злилися безодні, Водяна дика пустеля, А чи склепіння у сяйві холоднім Небо, ввігнувшися, стеле?

Автор порівнює озеро з небом, що показує його глибину і мистецтво. Водяна пустеля - це метафора, яка передає одинокість і безлюдність озера. Склепіння - це архітектурний термін, який означає сводчастий стелю. Автор натякає, що озеро - це свого роду храм природи.

Таким чином, у першій частині композиції балади «Світязь» Адам Міцкевич дає опис озера за допомогою різних художніх засобів, таких як порівняння, метафора, гіпербола. Цей опис створює контраст між красою і жахом, между святим і проклятим, между життям і смертю.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: olgademeneva201114
1. Літеру І треба писати в усіх словах рядка:
А аж..отаж, поз..ція Б кондиц..онер, г..дравл..ка
В ч..лійський, х..мера Г піан..симо, генет..ка
2. Букву И треба писати в усіх словах рядка:
А ф..зика, аж..отаж Б субс..дія, кондиц..онер
В р..єлтор, д..зайн, Г реч..татив, хар..зма
3. Подвоєння приголосних відбувається в усіх словах рядка:
А спагет..і, ал..ея, ін..овація Б ван..а, тон..а, пан..а
В барок..о, шас..і, сум..а Г піц..а, гол..андський, інтермец..о
4. Зі знаком м'якшення пишуться всі слова в рядку:
А б..юджет, к..ювет, н..юанс Б миш..як, комп..ютер, грил..яж
В дос..є, , жул..єн, бракон..єр Г ін..єкція, ад..ютант, інтерв..ю
5. Орфографічну помилку допущено в рядку:
А віньєтка, мільярд Б ньюанс, мьюслі
Б більярд, Ньютон Г кольє, модельєр
6. Апостроф треба писати на місці пропуску в усіх словах рядка:
А міл..йон, він..єтка Б н..юанс, дос..є
В ін..єкція, іл..юзія, Г кар..єра, прем..єра ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА
Предмет: География, автор: sunita310111
краткий пересказ текста: параграф двадцатый метеорологические элементы погоды ключевые понятия: климат, климат образующие факторы, солнечная радиация, городе работа с картой. 1. какие особенности географического положения Казахстана оказывает влияние на его климат? два. вспомните, какие факторы формирования климата вам известны. три точка по климатической карте проследите, Как проходит характерные для холста на январь июльская изотермы точка объясните их ход. четыре. какое количество осадков выпадает в различных частях Казахстана? пять точка определите преобладающее направление ветров для Казахстана зимой и летом.
один. факторы и условия, определяющие особенности климата. в умеренном поясе чётко проявляется сезонность всех физико-географических процесс, в том числе тех, которые формулируют климат. слово климат-греческое и в переводе на русский означает "наклонение","наклон".
климат-- это состояние атмосферы, типичная для данного места, который выражается в определённом режиме погоды.
географические миф факторами и климата являются: географическая широта; высота над уровнем моря ; распределение суши и воды на поверхности земного шара; рельефа поверхности суши; океанические течения; растительные, нежная и ледяной покров. особое место занимает деятельность человека