Предмет: Химия, автор: rstas31

1.Виведіть формулРу органічної речовини, якщо відомі масові частки елементів, що входять до складу сполуки: 51,89% Карбону, 9,73% Гідрогену, 38,38% Хлору. Відносна густина пари за повітрям дорівнює 3,19.

2. Виведіть формулу органічної речовини, якщо відомі масові частки елементів, що входять до складу сполуки: 0,8571 Карбону, 0,1429 Гідрогену. Відносна густина пари за вуглекислим газом дорівнює 1,91.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано:

w(С) = 51,89% або 0,5189

w(Н) = 9,73% або 0,0973

w(Cl) = 38,38% = 0,3838

D(повітр.) = 3,19

Знайти: СхНуClz - ?

M(СхНуClz) = D(повітр.) * M(повітр.) = 3,19 * 29 = 92,5 г/моль

n(C) = ω(C) * Mr(СхНуClz)) / Ar(C) = 0,5189 * 92,5/12 = 4 моль

n(H) = ω(H) * Mr(СхНуClz)) / Ar(H) = 0,0973 * 92,5/1  = 9 моль

n(Cl) = ω(Cl) * Mr(СхНуClz)) / Ar(Cl) = 0,3838 * 92,5/35,5 = 1 моль

n(C) : n(H) : n(Cl) = 4 : 9 : 1

формула вуглеводню: С4Н9Cl

2)

Дано:

w(C) = 85,71% = 0,8571

w(H) = 14,29% = 0,1429

D(СО2) = 1,91

Найти: СxHy -?

Знайдемо кількість речовин у сполуці:

M(CxHy) = D(СО2) * M(СО2) = 1,91 * 44 = 84 г/моль

n(C) = ω(C) * Mr(CxHy) / Ar(C) = 0,8571 * 84/12 = 6 моль

n(H) = ω(H) * Mr(CxHy) / Ar(H) = 0,1429 * 84/1  = 12 моль

n(C) : n(H) = 6 : 12

формула вуглеводню: С6Н12

Похожие вопросы