Предмет: Химия,
автор: Аноним
ТЕРМІНОВО!!!! ДОПОМОЖІТЬ МЕНІ БУДЬ ЛАСКА З ХІМІЄЮ!!!! Дуже прошу задачі написати з дано та розв'язанням.
Приложения:

Ответы
Автор ответа:
1
Задача 1
Дано:
m р-ну(HCl) = 365 г
ω(HCl) = 10%
Знайти:
m(солі) - ?
Розв'язання:
1) 2HCl + Ca(OH)2 → CaCl2 + 2H2O;
2) m(HCl) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 365 / 100% = 36,5 г;
3) n(HCl) = m / M = 36,5 / 36,5 = 1 моль;
4) n(CaCl2) = n(HCl) / 2 = 1 / 2 = 0,5 моль;
5) m(CaCl2) = n * M = 0,5 * 111 = 55,5 г.
Відповідь: Маса CaCl2 становить 55,5 г.
Задача 2
Дано:
m(H2O) = 40 г
m(FeSO4*7H2O) = 3,5 г
Знайти:
ω(FeSO4) - ?
Розв'язання:
1) n(FeSO4*7H2O) = m / M = 3,5 / 278 = 0,0126 моль;
2) n(FeSO4) = n(FeSO4*7H2O) = 0,0126 моль;
3) m(FeSO4) = n * M = 0,0126 * 152 = 1,9152 г;
4) m р-ну(FeSO4) = m(H2O) + m(FeSO4*7H2O) = 40 + 3,5 = 43,5 г;
5) ω(FeSO4) = m * 100% / m р-ну = 1,9152 * 100% / 43,5 = 4,4%.
Відповідь: Масова частка FeSO4 становить 4,4%.
Аноним:
Огромное спасибо Вам!!!
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: oliqwewert
Предмет: Алгебра,
автор: kozacokoleksij4
Предмет: Українська мова,
автор: sofadolot0
Предмет: Математика,
автор: nuraiymkaiyrbek
Предмет: История,
автор: nastyaber2020