Предмет: Химия,
автор: maxmandarin29
Знайти масову частку натрій сульфату у розчині, одержаному розчиненням 40г глауберової солі у 440 г води.
Ответы
Автор ответа:
0
m(Na2SO4)=M(Na2SO4)*m(Na2SO4*10H2O)/M(Na2SO4*10H2O)=142*40/(142+180)=17.64 г
m(H2O)=p(H2O)*V=1*440=440 г
m(раствора)=m(H2O)+m(Na2SO4*10H2O)=44 0+40=480 г
w(Na2SO4)=m(Na2SO4)*100/m(раствора)=17. 64*100/480=3.67%
Автор ответа:
1
Дано:
m(Na2SO4*10H2O) = 40 г
m(H2O) = 440 г
Знайти:
ω(Na2SO4) - ?
Розв'язання:
1) n(Na2SO4*10H2O) = m / M = 40 / 322 = 0,124 моль;
2) n(Na2SO4) = n(Na2SO4*10H2O) = 0,124 моль;
3) m(Na2SO4) = n * M = 0,124 * 142 = 17,608 г;
4) m р-ну(Na2SO4) = m(Na2SO4*10H2O) + m(H2O) = 440 + 40 = 480 г;
5) ω(Na2SO4) = m * 100% / m р-ну = 17,608 * 100% / 480 = 3,67%.
Відповідь: Масова частка Na2SO4 становить 3,67%.
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: dashaprogonnaya777
Предмет: Українська мова,
автор: rouase690
Предмет: Математика,
автор: muhlisaagzamova981
Предмет: Литература,
автор: lenagulaeva7728
Предмет: Математика,
автор: Аноним