Предмет: История,
автор: thepackbara
Допоможіть будь ласка.
Питання: Охарактеризуйте стан економічного життя ( Тема уроку : Винекнення козацтва. Запоріжська січ)
Ответы
Автор ответа:
1
- Економічне життя Запорізької Січі було різноманітним і динамічним. Запорожці займалися рибальством, мисливством, скотарством, землеробством, торгівлею, чумацтвом, ремеслами та військовими походами. Вони використовували природні ресурси Дніпра та Дикого Поля, а також співпрацювали з сусідніми народами. Запорожці створили власну економічну систему, яка базувалася на принципах спільної власності, найму та самоврядування.
- Рибальство було одним з основних занять запорожців. Вони ловили рибу на Дніпрі та його притоках, а також на Азовському морі. Рибу використовували для харчування, а також продавали на Січовому базарі або вивозили до міст¹. Рибальство було організоване за системою найму: козаки орендували човни та снасті від багатих власників рибних промислів, а потім віддавали їм частину улову.
- Мисливство також було важливим джерелом доходу та харчування для запорожців. Вони полювали на звірів та птахів на Дикому Полі, а також на Кримському півострові. Мисливським зброям слугували луки, арбалети, рогатки, сокири, ножі та рушниці. Запорожці продавали шкури, пух, пташине перо та м'ясо на Січовому базарі або обмінювали їх на інші товари.
- Скотарство було поширеним серед запорожців, які мали великі стада овець, кіз, корів та коней. Скотарство давало запорожцям молоко, сир, масло, шерсть, шкіру та м'ясо. Запорожці також тримали свиней, курей та гусей. Скотарство було організоване за системою спільної власності: козаки об'єднувалися у товариства (гурти), яким належало стадо. Гурт обирав старосту (гуртового), який керував скотарями (чабанами) та розподіляв прибуток.
- Землеробство поступово ставало все більш значущим галуззю економіки Запорозької Січі. Запорожці обробляли землю на Дикому Полі, а також на островах Дніпра. Вони сіяли пшеницю, жито, ячмінь, просо, гречку, кукурудзу, горох, боби та коноплі. Землеробство було організоване за системою спільної власності: козаки об’єднувалися у товариства (гурти), яким належала земля. Гурт обирав старосту (гуртового), який керував землеробами (копальниками) та розподіляв врожай.
- Торгівля була важливим джерелом доходу для запорожців. Вони торгували з мешканцями України, Росії, Польщі, Туреччини, Криму та інших країн. Запорожці продавали рибу, шкури, пух, перо, шерсть, шкіру, м’ясо, сир, масло, сало, мед, воск, льон, коноплі, тютюн, сукно та інші товари. Запорожці купували зброю, порох, свинець, одяг, посуд, книги та інші товари. Торгівля відбувалася на Січовому базарі або на ярмарках у містах. Запорожці також займалися чумацтвом - довгими торговельними походами до Чорного та Балтійського морів.
- Ремесла були розвинутими серед запорожців. Вони виробляли різноманітні предмети для власного користування або для продажу. Запорожці мали вміння ковальства, столярства, шевства, гончарства, склярства, ювелірства та інших ремесел. Ремесла були організовані за системою самоврядування: кожне ремесло мало свого старосту (ремесленого), який контролював якість виробів та дотримання правил.
- Військове справа було основною діяльністю запорожців. Вони брали участь у численних походах проти Туреччини та Кримського ханства. Вони також служили у войську України або Польщі за наймом. Вони отримували за це грошову або натуральну платню. Вони також здобували трофеї - зброю, одяг, коштовності та полонених. Військова справа було організоване за системою самоврядування: козаки обирали свого гетьмана, який очолював походи та вирішував важливі питання.
Таким чином, стан економічного життя Запорізької Січі був різнобічним і активним. Запорожці створили власну економічну модель, яка відповідала їхньому способу життя та свободолюбному духу.
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: ibrahimovramal2013
Предмет: Английский язык,
автор: sofiafingert738
Предмет: Русский язык,
автор: evelinamalasenko58