Предмет: Физика, автор: kirasamoluk

У залізному стаканi масою 300 г міститься вода за температури 15 °С. У нього опус- кають алюмінієве тіло масою 1,5 кг, температура якого становить 90 °С. Після встановлення тепловоï рівноваги температура дорівнює 20°С. Визнач масу води в стаканi. Питома теплоємність заліза становить 460 дж/°C 4200 Дж Kr C алюмiнiю - 920 - кг C Теплообміном із навколишнім середовищем знехтуй води​

Ответы

Автор ответа: zolamanovaajsa9
3

Ответ:

Для визначення маси води в залізному стакані після встановлення теплової рівноваги, можемо скористатися законом збереження тепла.

Запишемо формулу збереження тепла:

маса_води * C_води * ΔT_води + маса_алюмінію * C_алюмінію * ΔT_алюмінію = 0

де:

маса_води - маса води в стакані (що шукаємо)

C_води - питома теплоємність води

ΔT_води - зміна температури води (20 °C - 15 °C = 5 °C)

маса_алюмінію - маса алюмінієвого тіла (1,5 кг)

C_алюмінію - питома теплоємність алюмінію

ΔT_алюмінію - зміна температури алюмінію (20 °C - 90 °C = -70 °C)

Підставимо відомі значення:

маса_води * 4200 Дж/(кг·°C) * 5 °C + 1,5 кг * 920 Дж/(кг·°C) * (-70 °C) = 0

Розв'яжемо це рівняння для маси_води:

маса_води * 4200 * 5 - 1,5 * 920 * 70 = 0

21000 * маса_води - 96600 = 0

21000 * маса_води = 96600

маса_води = 96600 / 21000 ≈ 4,6 кг

Таким чином, маса води в стакані після встановлення теплової рівноваги становить близько 4,6 кг.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: galimutaganov