Завдання: записати речення, визначити число й особу дієслів теперішнього часу, пояснити вивчені орфограми.
Коли на городі з'являвся перший пуп'янок огірка чи зацвітав повернутий до сонця соняшник, мати брала мене, малого, за руку і вела подивитися на це диво, і тоді в блакитнавих очах її назбирувалось стільки радості, наче вона була скарбничим усієї землі. Вона перша в світі навчила мене любити роси, легенький ранковий туман, п'янкий любисток, м'яту, маковий цвіт, осінній гороб і калину, вона першою показала, як плаче од радості дерево, коли надходить весна, і як у розквітлому соняшнику ночує оп'янілий Джміль.
Ответы
Ответ:Коли на городі з'являється перший пуп'янок огірка чи зацвітає повернутий до сонця соняшник, мати бере мене, малого, за руку і веде подивитися на це диво, і тоді в блакитнавих очах її назбирається стільки радості, наче вона є скарбницею усієї землі.
В даному реченні:
Дієслова "з'являється" і "зацвітає" є в теперішньому часі, однині, третій особі.
Орфограми:
Інфінітив дієслів "з'являється" і "зацвітає" закінчується на "-ться" у відповідності з правилами утворення теперішнього часу.
Дієслово "веде" вжите у формі "веде" з прийменником "на", оскільки вказує на напрямок дії.
Вона перша в світі навчила мене любити роси, легенький ранковий туман, п'янкий любисток, м'яту, маковий цвіт, осінній гороб і калину, вона першою показала, як плаче од радості дерево, коли надходить весна, і як у розквітлому соняшнику ночує оп'янілий Джміль.
В даному реченні:
Дієслова "навчила" і "показала" є в теперішньому часі, однині, третій особі.
Орфограми:
Дієслово "навчила" вжите у формі "навчила" у відповідності з правилами утворення теперішнього часу.
Дієслово "показала" вжите у формі "показала" у відповідності з правилами утворення теперішнього часу.
Объяснение: