Предмет: Химия,
автор: Luent
Розрахуйте масу (г) хлориду кальцію, необхідну для приготування 500 мл розчину з С(СаСL2)=0,5 моль/л. Визначте масову частку та молярну концкнтрацію еквіваленту цього розчину. р=1 г/мл
Ответы
Автор ответа:
0
Відповідь:Маса хлориду кальцію, необхідна для приготування 500 мл розчину з С(СаСL2)=0,5 моль/л, розраховується за формулою:
Маса = об'єм * концентрація * молярна маса
Для хлориду кальцію молярна маса (М) дорівнює 110,98 г/моль.
Маса = 500 мл * 0,5 моль/л * 110,98 г/моль = 27,745 г
Масова частка (відсоток) хлориду кальцію в розчині визначається як:
Масова частка = (маса хлориду кальцію / маса розчину) * 100%
Масова частка = (27,745 г / 500 мл) * 100% = 5,549%
Молярна концентрація еквіваленту цього розчину визначається як:
Молярна концентрація = концентрація / n
де n - кількість еквівалентів речовини.
Оскільки CaCl2 має два еквіваленти, n = 2.
Молярна концентрація = 0,5 моль/л / 2 = 0,25 моль/л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: diloromrasitova9
Предмет: Українська мова,
автор: esmalakov
Предмет: География,
автор: kosenkodavid11
Предмет: Алгебра,
автор: rufinaloma