Предмет: История, автор: chelovek5098

ДАЮ 80 балів Спробуйте дати відповідь на питання: - причини, риси, наслідки явищ, про які йдеться в документі.
Складіть лаконічний конспект (план,таблиця,схема)
Продовження тексту: Освоєння Нового світу вимагало більшої кількості залізних виробів. Це сти- мулювало пошук способів збільшення їх виробництва. Європейцям вдалося вдо- сконалити технології виплавки та обробки металів. Це стало можливим завдяки застосуванню нової конструкції печей, в яких великі кількості металу нагрівали- ся до більш високої температури. Доменна піч з’явилася приблизно наприкінці XV ст. на території сучасної Бельгії, а наприкінці XVI ст. її вже широко вико- ристовували по всій Європі.
5. Епоха винаходів і вдосконалень
У XVI–XVII ст. в Європі з’явилася велика кількість винаходів і технічних удосконалень.
Основним джерелом енергії була і лишалась м’язова сила людини або тварини. Але механізми, які її вико- ристовували, було поліпшено. Було вдосконалено коле- со, що приводило в рух водяний млин.
У першій половині XVI ст. у Нідерландах вітряки навчилися використовувати як джерело енергії для про- мисловості. Їх застосовували для відкачування води, по- дрібнення руди. Вітряки приводили в рух шліфувальні пристрої, бури, пили, помпи, преси та інші великі меха- нізми.
Велике значення мало вдосконалення конструкції й техніки виготовлення гвинта — важливого елемента будь-якого механізму, завданням якого є передача енер- гії. Спочатку гвинти виготовлялися вручну. Їх вирізали із дерева або металу. Згодом, коли винайшли токарний верстат (1568 р.) і розробили технологію лиття гвинтів з бронзи та латуні, виготовляти гвинти стало легше. У Нюрнберзі близько 1550 р. вперше почали використо- вувати друкарський гвинтовий прес. Завдяки цьому значно поліпшилася якість і швидкість друку: на почат- ку XVI ст. друкувалось 300 аркушів на день, а наприкін- ці — понад 1000.
У XVI ст. винайшли прокатний стан, який розкату- вав злитки м’якого металу (золото, срібло, свинець, оло- во) в тонкі листи.
Прокатний стан

У XVI ст. на континенті стрімко змен- шилась кількість лісових масивів. А все через те, що деревина застосовувалася для виготовлення деревного вугілля. Його спалювали в печах, де виплавлявся метал. Уперше за свою історію людина побачила, як внаслідок її діяльності стали зникати природні ресурси.
Тривалий час кам’яне вугілля в мета-
лургії не використовувалось, бо домішки,
що в ньому містились, погіршували якість
металу. Наприкінці XVI – на початку
XVIІ ст. англійські металурги навчили-
ся виготовляти коксове вугілля способом
випалення шкідливих домішок з кам’яно-
го вугілля. На початку XVIІІ ст. англійці
стали використовувати кокс як паливо
для доменних печей. Ця обставина знач-
но здешевила виробництво металу. Англія, яка мала великі запаси кам’яного вугілля, придатного для виробництва коксу, перетворилася на головного його виробника й постачальника.
f Які винаходи і вдосконалення європейці здійснили в XVI – першій по- ловині XVII ст.? У чом

Приложения:

Ответы

Автор ответа: daniilgermany
0

Епоха винаходів і вдосконалень XVI – XVII ст.

  1. Вдосконалення колеса: Поліпшено конструкцію колеса, що приводило в рух водяний млин.
  2. Використання вітряків в промисловості: У Нідерландах вперше використовували вітряки як джерело енергії для промисловості, включаючи відкачування води та подрібнення руди.
  3. Вдосконалення конструкції гвинта: З'явлення токарних верстатів та виготовлення гвинтів з бронзи та латуні полегшили процес.
  4. Винахід друкарського гвинтового пресу: В Нюрнберзі приблизно у 1550 р. використовували друкарський гвинтовий прес, що поліпшило якість та швидкість друку.
  5. Винахід прокатного стану: У XVI ст. було винахід прокатного стану, що дозволяв розкатувати злитки м'якого металу в тонкі листи.
  6. Використання коксу як палива: У кінці XVI – на початку XVII ст. англійські металурги навчилися виготовляти коксове вугілля, що здешевило виробництво металу.

Наслідки:

  1. Збільшення обсягів виробництва залізних виробів та інших металів, що стимулювало освоєння Нового світу.
  2. Поліпшення промислового виробництва та технологічний прогрес.
  3. Зростання продуктивності та розвиток різних галузей промисловості.
  4. Руйнування довкілля через використання деревини для виробництва деревного вугілля.
  5. Зменшення кількості лісових масивів у Європі.
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: moiseenkonadezda815
Предмет: Алгебра, автор: tmargo318