Предмет: Физика, автор: Аноним

Чому з початком зими дрібні і невеликі ставки покриваються льодом раніше, ніж глибокі і великі водойми​

Ответы

Автор ответа: iceromen
0

Ответ: З початком зими дрібні і невеликі ставки покриваються льодом раніше, ніж глибокі і великі водойми.​

Объяснение: Це пояснюється кількома факторами. По-перше, глибокі водойми мають більше об'єму води, тому їх температура знижується повільніше. Дрібні і невеликі ставки мають менший об'єм води, тому їх температура швидше знижується.

По-друге, глибокі водойми мають більшу поверхню, через яку відбувається втрата тепла. Це означає, що тепло швидше виходить з води і вона охолоджується повільніше. Дрібні і невеликі ставки мають меншу поверхню, тому втрата тепла менша і вода охолоджується швидше.

Крім того, глибокі водойми можуть мати більше руху води, наприклад, від потоків або річок, що протікають через них. Це рух води допомагає запобігти утворенню льоду, оскільки рух води утрудняє замерзання.

Отже, через ці фактори дрібні і невеликі ставки покриваються льодом раніше, ніж глибокі і великі водойми.

Автор ответа: anastasiya12052009
0

* Сонце вигляне на хвилину через важкі хмари, ковзне по землі своїм косим променем і знову сховається. Холодний вітервільно гуляє по спорожнілих ПОЛЯХ і оголеному лісі, вишукуючи десь засохлу квітку або лист, що притиснувся до гілки, щоб зірвати його, високо підняти і потім кинути в рів, канаву або борозну. Вранці калюжі вже покриваються хрусткими крижинками. Тільки глибокий став все ще не хоче замерзнути, і вітер, як і раніше, рябить його сіру гладь. Але ось замиготіли пухнасті сніжинки. Вони довго крутяться в повітрі, ніби не наважуючись впасти на холодну непривітну землю. Іде зима...

Тонка кірка льоду, що утворилася спочатку біля берегів ставка, повзе на середину до більш глибоким місцям, і невдовзі вся поверхня покривається чистим прозорим крижаним склом. Вдарили морози, і лід став товстим, мало не за метр. Однак до дна далеко. Під льодом навіть у сильні морозизберігається вода. Чому ж глибокий став не промерзає до дна?

Відомо, що коваль нагріває залізну шину, перш ніж надіти її на дерев'яний обід колеса. Охолодившись, шина робиться коротшою і щільно обтискає обід. Рейки ніколи не укладаються щільно один до одного, інакше, нагрівшись на сонці, вони обов'язково вигнуті. Якщо налити повну пляшку олії та поставити її в теплу воду, то масло буде переливатися через край.

З цих прикладів ясно, що при нагріванні тіла розширюються, а при охолодженні стискаються. Це справедливо майже всім тіл, але води цього не можна стверджувати беззастережно. На відміну від інших тіл, вода при нагріванні поводиться по-особливому. Якщо при нагріванні тіло розширюється, значить воно стає менш щільним, адже речовини в цьому тілі залишається стільки ж, а обсяг його збільшується. При нагріванні рідин у прозорих судинах можна спостерігати, як тепліші, і тому менш щільні шари піднімаються з дна вгору, а холодні опускаються вниз. На цьому засновано, між іншим, влаштування водяного. опалення із природною циркуляцією води. Охолоджуючи в радіаторах, вода стає щільнішою, опускається вниз і надходить у котел, витісняючи вгору вже нагріту там і тому менш щільну воду.

Подібний рух відбувається з настанням осені та у ставку. Віддаючи своє тепло холодному повітрі, вода охолоджується з поверхні ставка і, як щільніша, прагне опуститися на дно, витісняючи собою нижні теплі, менш щільні шари. Однак такий рух відбуватиметься лише доти, доки вся вода не охолоне до температури плюс 4 градуси. Вода, що зібралася на дні при 4 градусах, вже не буде підніматися вгору, хоча б поверхневі її шари і мали температуру нижчу. Чому?

Вода при 4 градусах має найбільшу щільність. За всіх інших температур - вище або нижче 4 градусів - вода виявляється менш щільною, ніж при цій температурі.
Похожие вопросы