Предмет: Химия,
автор: dg201207
Хлорпохідним цього вуглеводню користуються при протруюванні насіння проти сажки. Знайдіть молекулярну формулу вуглеводню, якщо його густина за воднем 39, а масова частка Карбону в сполуці 92,31%.Відповідь писати за прикладом CxHy
Ответы
Автор ответа:
0
Для знаходження молекулярної формули вуглеводню, зазначимо співвідношення масових часток вуглецю (C) і водню (H) у сполуці.
1. Знайдемо масову частку водню (H) в сполуці:
Масова частка водню = (Маса водню / Маса всієї сполуки) * 100
Масова частка водню = (39 / (39 + 100 - 39)) * 100
Масова частка водню = (39 / 100) * 100
Масова частка водню = 39%
2. Тепер, коли ми знаємо масову частку водню (H), можемо визначити масову частку вуглецю (C):
Масова частка вуглецю = 100% - Масова частка водню
Масова частка вуглецю = 100% - 39%
Масова частка вуглецю = 61%
3. Тепер ми можемо визначити співвідношення атомів C і H у молекулі вуглеводню. Враховуючи, що воднього маса атома водню приблизно дорівнює 1, а вуглецю - 12, можемо встановити таке співвідношення:
Масова частка водню (H) = (кількість атомів H * маса атома H) / (кількість атомів C * маса атома C)
39% = (кількість атомів H * 1 г) / (кількість атомів C * 12 г)
Тепер розв'яжемо це рівняння:
39% = (кількість атомів H) / (кількість атомів C * 12)
Кількість атомів H = (39% * кількість атомів C * 12) / 100
4. Тепер можемо підставити це значення в молекулярну формулу:
CxHy, де x - кількість атомів C, y - кількість атомів H.
Отже, молекулярна формула вуглеводню буде C(знайдене x)H(знайдене y), де x і y розраховані відповідно до масової частки водню і вуглецю.
1. Знайдемо масову частку водню (H) в сполуці:
Масова частка водню = (Маса водню / Маса всієї сполуки) * 100
Масова частка водню = (39 / (39 + 100 - 39)) * 100
Масова частка водню = (39 / 100) * 100
Масова частка водню = 39%
2. Тепер, коли ми знаємо масову частку водню (H), можемо визначити масову частку вуглецю (C):
Масова частка вуглецю = 100% - Масова частка водню
Масова частка вуглецю = 100% - 39%
Масова частка вуглецю = 61%
3. Тепер ми можемо визначити співвідношення атомів C і H у молекулі вуглеводню. Враховуючи, що воднього маса атома водню приблизно дорівнює 1, а вуглецю - 12, можемо встановити таке співвідношення:
Масова частка водню (H) = (кількість атомів H * маса атома H) / (кількість атомів C * маса атома C)
39% = (кількість атомів H * 1 г) / (кількість атомів C * 12 г)
Тепер розв'яжемо це рівняння:
39% = (кількість атомів H) / (кількість атомів C * 12)
Кількість атомів H = (39% * кількість атомів C * 12) / 100
4. Тепер можемо підставити це значення в молекулярну формулу:
CxHy, де x - кількість атомів C, y - кількість атомів H.
Отже, молекулярна формула вуглеводню буде C(знайдене x)H(знайдене y), де x і y розраховані відповідно до масової частки водню і вуглецю.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: leo1takoy
Предмет: История,
автор: riznicenkozaharij
Предмет: Физика,
автор: esmaseitlumanova
Предмет: Алгебра,
автор: zhamalgulnaz08
Предмет: Биология,
автор: nastyakudinova2008