Предмет: Химия,
автор: natali19762706
Яка маса нітратної кислоти витрачається на нейтралізаціїю розчину масою 400г з масовою часткою натрій гідроксиду 5%
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нNaOH) = 400 г
w(NaOH) = 5% або 0,05
Найти: m(HNO₃) - ?
Знайдемо масу NaOH в розчині:
m(NaOH) = m(р-нNaOH) * w(NaOH) = 400 * 0,05 = 20 г
Складемо РХР:
x г 20 г
HNO₃ + NaOH = NaNO₃ + H₂O
n = 1 моль n = 1 моль
M = 63 г/моль M = 40 г/моль
m = 63 г m = 40 г
m(NaOH) = 20 * 63 : 40 = 31,5 г
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: ylylylimtylylyl
Предмет: География,
автор: vuniuni167
Предмет: История,
автор: amatveencko
Предмет: Русский язык,
автор: adilkaganster58
Предмет: Математика,
автор: alinakydyralieva96