Предмет: Химия, автор: irinaprocenko817

який об'єм вуглеводню утвориться під час спалювання 120 л суміші, що містить етан, бутан, азот? об'ємні частки компонентів суміші відповідно становлять 20%, 30%, 50%​

Ответы

Автор ответа: yulia9364
0

Ответ:

Для визначення об'єму вуглеводню, який утвориться під час спалювання цієї суміші, вам потрібно врахувати масові частки компонентів, а також стехіометричні співвідношення реакцій.

Почнемо з масових часток компонентів:

- Масова частка етану (C2H6) в суміші = 20% = 0,2

- Масова частка бутану (C4H10) в суміші = 30% = 0,3

- Масова частка азоту (N2) в суміші = 50% = 0,5

Тепер ми можемо обчислити масову частку водню (H2) в суміші, використовуючи хімічні формули компонентів:

- Етан (C2H6) містить 6 молекул водню (H2) на 1 молекулу етану.

- Бутан (C4H10) містить 10 молекул водню (H2) на 1 молекулу бутану.

Масова частка водню:

0,2 * 6 + 0,3 * 10 = 1,2 + 3 = 4 масових одиниці водню.

Тепер, знаючи масову частку водню, ми можемо розрахувати об'єм водню, який утвориться під час спалювання 120 л суміші, використовуючи стехіометричні співвідношення реакції спалювання:

1 моль водню (H2) при стандартних умовах (0°C і 1 атмосферний тиск) займає приблизно 22,4 літра.

Отже, об'єм водню, який утвориться під час спалювання, дорівнює:

(4 масові одиниці водню / 2 масові одиниці H2) * 22,4 л = 44,8 л.

Отже, при спалюванні цієї суміші утвориться приблизно 44,8 л водню.


irinaprocenko817: можна оформлення задачі
irinaprocenko817: дякую
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: bbekka00
Предмет: Математика, автор: nizdominova2008