в) Катер може пройти 48 км за течією ріки та 36 км проти течії за той самий час. Знайди власну швидкість катера, якщо швидкість течії ріки становить 2 км/год.
Ответы
Ответ:
қотақты сорып отырмын
Объяснение:
аххх қотақ сондай үлкен,соншама сол қотаққа секіргендей,оххх сіккенінен айналайын,ахх.сүйтсең қотақты сормайма азазазаххахахах
Ответ:
Для вирішення цієї задачі використовуємо формулу для швидкості, часу і відстані:
Швидкість = Відстань / Час.
Спершу знайдемо час, який катер братиме на проходження 48 км за течією ріки:
Час = Відстань / Швидкість = 48 км / (Власна швидкість катера + Швидкість течії) = 48 км / (Власна швидкість катера + 2 км/год).
Тепер знайдемо час, який катер братиме на проходження 36 км проти течії ріки:Час = Відстань / Швидкість = 36 км / (Власна швидкість катера - Швидкість течії) = 36 км / (Власна швидкість катера - 2 км/год).
За умовою обидва ці часи є однаковими, тобто:
48 км / (Власна швидкість катера + 2 км/год) = 36 км / (Власна швидкість катера - 2 км/год).
Тепер розв'яжемо це рівняння:
48(Власна швидкість катера - 2) = 36(Власна швидкість катера + 2).
Розкриваємо дужки:
48Власна швидкість катера - 96 = 36Власна швидкість катера + 72.
Тепер складемо всі члени з Власною швидкістю катера на одному боці, а решту на іншому:
48Власна швидкість катера - 36Власна швидкість катера = 72 + 96.
12Власна швидкість катера = 168.
Тепер ділимо обидві сторони на 12, щоб знайти Власну швидкість катера:
Власна швидкість катера = 168 / 12 = 14 км/год.
Отже, Власна швидкість катера = 168 / 12 = 14 км/год.
Отже, Власна швидкість катера становить 14 км/год.
Постав будь ласка 5 зірочок ❤️