2. ВЕЛИКІ ГЕОГРАФІЧНІ ВІДКРИТТЯ НА КАРТІ СВІТУ 1. Скористайтеся картою «Великі географічні відкриття кінця ХV - початку XVII ст.» (форзац 1) і пригадайте шляхи морських по- дорожей Христофора Колумба, Фернана Магеллана та Васко да Гами. Вiдтворіть шлях одного з мореплавців у вигляді схеми за зразком. Зразок: Христофор Колумб «Морський шлях під час першої подорожі» Перша подорож (1492-1493 рр.) - Іспанія (Палос) - о. Сан-Сальвадор - о. Куба - о. Гаїті -> Португалія (Лісабон) - Іспанія (Палос) 2. Порівняйте карти, створені в Європі до і після доби Великих гео- графічних відкриттів. Як змінилися знання людей про світ? Чим кар- та середини ХVІІ ст. відрізняється від сучасної карти світу? Про які регіони світу тоді в людства не було знань? Дізнайтеся за допомогою додаткових джерел, коли люди здобудуть знання про «білі плями» на карті світу.
ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО НАДО ДАМ 75 БАЛОВ
Ответы
Ответ:
Объяснение:Описати шляхи морських подорожей Христофора Колумба, Фернана Магеллана та Васко да Гами у вигляді схеми тут складненько, оскільки це вимагає графічних можливостей, яких у текстовому форматі немає. Проте я можу надати вам загальну інформацію щодо цих морських подорожей, і ви можете намалювати схеми на папері або застосувати програми для створення схем.
Христофор Колумб:
Перша подорож (1492-1493 рр.):
Іспанія (Палос) -> о. Сан-Сальвадор -> о. Куба -> о. Гаїті -> Португалія (Лісабон) -> Іспанія (Палос)
Фернан Магеллан:
Магелланська експедиція (1519-1522 рр.):
Іспанія -> Південна Америка (Бразилія) -> Прохід Магеллана (судноплавний шлях вокруг Південної Америки) -> Філіппіни -> о. Гуам -> Філіппіни -> Іспанія
Васко да Гама:
Подорож до Індії (1497-1498 рр.):
Португалія (Лісабон) -> о. Мадейра -> о. Сенегал -> Кінне о. Гуту -> о. Зігзаг -> Кальікут, Індія
Порівнюючи карти, створені в Європі до і після Великих географічних відкриттів, можна сказати, що знання людей про світ значно розширилися. До доби Великих географічних відкриттів на картах були більш або менш приблизні відображення певних територій, і багато регіонів світу були невідомі. Після цих відкриттів картографи почали створювати більш точні карти світу, включаючи нові континенти та океани.
На початку середини XVII століття карти світу все ще були досить приблизними, але вже містили багато важливої інформації про відкриті та досліджені території. З того часу картографія постійно розвивалася, і сучасні карти світу є набагато більш точними та деталізованими.
Білі плями на карті світу відомі як "Терра инкогніта" або "Невідома земля". Це були території, які на момент Великих географічних відкриттів були невідомі європейцям. Інформація про ці регіони поступово збиралася під час подорожей та досліджень, і вони стали відомими пізніше.