Предмет: Химия, автор: kuznecovadanie79

Обчислити масу еквівалента металу, якщо внаслідок взаємодії цього металу масою 0,6 г з кислотою утворився водень об’ємом 565,6 мл, виміряним за 22ºС і тиску 108,4 кПа. Встановити метал.

Ответы

Автор ответа: dresig
1

Ответ:

0, 208 г/моль

Объяснение:

Маса водню, що утворилася при взаємодії металу з кислотою, визначається за допомогою загального газового закону:

PV = nRT

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини газу, R - універсальна газова стала, T - температура у Кельвінах.

Звідси можна виразити кількість речовини газу:

n = PV / RT

В даному випадку, ми знаходимось при тиску 108,4 кПа, об'ємі 565,6 мл = 0,5656 л, температурі 22 ºC = 295 K, а універсальна газова стала R = 0,0821 л·кПа/(моль·К).

Підставляємо ці значення в формулу:

n = (108,4 кПа) (0,5656 л) / (0,0821 л·кПа/(моль·К)) (295 K) = 2,88 моль

Таким чином, ми отримали кількість речовини водню, яку утворилася при взаємодії металу з кислотою.

За фундаментальним принципом еквівалентності:

маса еквівалента металу = маса прорідженого металу / кількість речовини водню

Знаючи, що метал проріджений масою 0,6 г і що утворилася 2,88 моль водню, ми можемо обчислити масу еквівалента металу:

маса еквівалента металу = 0,6 г / 2,88 моль = 0,208 г/моль

Отже, маса еквівалента металу дорівнює 0,208 г/моль.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Vlad151751
Предмет: Қазақ тiлi, автор: mlala0481