Предмет: Химия,
автор: dora464
Будь ласка допоможіть
Обчисліть, яку масу хлоридної кислоти потрібно взяти для розчинення перлини масою 5 г. Вважати, що перлина на 100% складається з кальцій карбонату.
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
CaCO3+2HCI=CaCI2+H2O
M(CaCO3)=100г/моль
M(HCI)=36,5г/моль
n(CaCO3)=5/100=0,05моль
n(CaCO3):n(HCI)=1:2
n(HCI)=0,05*2=0,1моль
m(HCI)=36,5*0,1=3,65г
Пояснення:
Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык,
автор: gobelana260
Предмет: Математика,
автор: lizavetayurchenko14
Предмет: Українська мова,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: arinaleo62
Предмет: Физика,
автор: Аноним