Прочитайте текст. Визначте тему, головну думку. Доберіть заголовок. Сьогодні, на жаль, можна повсюди почути, як дорослі й навіть діти вживають лайливі слова.
Наш народ завжди засуджував лихослів’я. Дуже небезпечним уважалося вживання лайливих слів у хаті. Якщо в таку хвилину в печі пікся хліб, він міг не вдатися. Не годилося згадувати в хаті нечисту силу, особливо проти ночі. Так само й нині можна обходитися без лайливих слів. Кілька років учені спостерігали за двома групами людей: у першій полюбляли нецензурні слова, а в другій їх уникали. Невдовзі в лихословів з’явилися вікові зміни та хвороби, а стан організму членів другої групи був на 5, 10 і навіть 15 років молодшим від їхнього справжнього віку. Пам’ятай також, що лайливі слова шкодять не лише тому, хто їх вимовляє, а й тому, хто їх чує.
Випишіть з опрацьованого тексту всі дієслова. Зробіть висновок про те, яку роль виконують дієслова в мовленні. Спишіть перше речення, письмово поясніть розділові знаки. Спишіть речення Кілька років учені спостерігали за двома групами людей: у першій полюбляли нецензурні слова, а в другій їх уникали, вкажіть частини мови. 1/1
Даю 20 балів СРОЧНО
Ответы
Ответ:
Дієслова в опрацьованому тексті:
- почути
- вживають
- завжди засуджував
- вживання
- пікся
- міг
- не годилося
- згадувати
- обходитися
- спостерігали
- полюбляли
- уникали
- з'явилися
- був
Дієслова виконують роль розповіді, передачі інформації та дії в тексті.
Перше речення з розділовими знаками:
"Сьогодні, на жаль, можна повсюди почути, як дорослі й навіть діти вживають лайливі слова."
У цьому реченні використано кому перед обставиною часу ("Сьогодні") та перед обставиною місця ("повсюди"), а також кому перед вторинним членом речення ("як дорослі й навіть діти вживають лайливі слова"). Крапка ставить кінець реченню.
Речення "Кілька років учені спостерігали за двома групами людей: у першій полюбляли нецензурні слова, а в другій їх уникали." містить два розділових знаки - двокрапку, яка вводить перелік, і крапку, яка ставить кінець реченню.
Частини мови в реченні "Кілька років учені спостерігали за двома групами людей: у першій полюбляли нецензурні слова, а в другій їх уникали.":
- іменник (групами)
- дієслово (спостерігали)
- прийменник (за)
- числівник (двома)
- іменник (учені)
- прийменник (за)
- числівник (Кілька)
- дієслово (полюбляли)
- прикметник (нечензурні)
- іменник (слова)
- сполучник (а)
- прийменник (в)
- займенник (їх)
- дієслово (уникали)
Дієслова в тексті:
почути
вживають
засуджував
вживання
пікся
міг
годилося
згадувати
обходитися
спостерігали
полюбляли
уникали
з'явилися
був
Роль дієслів у мовленні полягає в тому, що вони виражають дії, стан, події та відношення між об'єктами. В даному тексті дієслова використовуються для розповіді про вживання лайливих слів і його наслідки.
Перше речення: "Сьогодні, на жаль, можна повсюди почути, як дорослі й навіть діти вживають лайливі слова."
Розділові знаки в першому реченні:
кома (,) відокремлює обставину "на жаль" від решти речення;
крапка з комою (,:), розділяє просте речення на дві складові частини.
Заголовок:Лайливі слова і їх вплив на наше життя