Предмет: Химия, автор: annasheremet

Визначте молекулярну формулу вуглеводню, якщо масова частка Карбону в ньому становить 85.7%, Гідрогену 14,3%, а відносна густина за воднем парів цієї речовини становить 21.​

Ответы

Автор ответа: irinaneverovskaya07
0

Ответ:

.

Объяснение:

Для визначення молекулярної формули вуглеводню, нам потрібно врахувати масову частку вуглецю (C) та гідрогену (H), а також відносну густину за воднем парів цієї речовини.

1. Знаючи масову частку вуглецю (C) і гідрогену (H), можемо визначити відношення атомів цих елементів у молекулі вуглеводню:

- Масова частка C = 85.7%

- Масова частка H = 14.3%

2. Переведемо масову частку вуглецю і гідрогену у мольні відношення, використовуючи їхні атомні маси:

- Атомна маса C ≈ 12 г/моль

- Атомна маса H ≈ 1 г/моль

Мольна маса вуглецю (M_C) = 85.7% / 12 г/моль ≈ 7.14 моль

Мольна маса гідрогену (M_H) = 14.3% / 1 г/моль ≈ 14.3 моль

3. Тепер знайдемо співвідношення числа атомів C і H у молекулі. Для цього поділимо обидві мольні маси на їхні найменші спільні кратні:

- НС:H = 7.14 моль / 7.14 ≈ 1

- NH:H = 14.3 моль / 7.14 ≈ 2

4. За отриманими відношеннями можемо скласти молекулярну формулу вуглеводню. Враховуючи, що найменший спільний множник для числа атомів водню дорівнює 2, отримуємо формулу:

CH2

Отже, молекулярна формула цього вуглеводню - CH2.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: makakaja
Предмет: Русский язык, автор: maka09072009
Предмет: Математика, автор: miroooslaavaa