Предмет: Физика,
автор: auganolzhas07
Массасы 6,4кг-ға тең алюминий құймада заттың
қандай мөлшері бар?
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Алюминийдің тығыздығы шамамен 2,7 г/см³
Бізге құйманың массасы 6,4 кг болатыны берілген
Көлемді табу үшін мына формуланы қолданамыз: Масса = Тығыздық x Көлем
Мәндерді қосу: 6,4 кг = 2,7 г/см³ x Көлем
Мұны шешу: Көлем = 6,4 кг / (2,7 г/см³) = 6,4 x 10^3 г / 2,7 г/см³ = 2,370 см³
Өлшемді табу үшін, қарапайымдылық үшін құйманы текше пішіні деп алайық.
Текшенің көлемі ұзындығы x ені x биіктігі.
Бұл текше болғандықтан, ұзындық = ені = биіктік.
Сонымен көлемнің текше түбірін алсақ: (2370 см³)^(1/3) = 15 см
Сондықтан, егер алюминий құймасы текше пішінді болса, әр жағының ұзындығы шамамен 15 см болады.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: turdibekovagulsina
Предмет: География,
автор: darinasut54
Предмет: Українська мова,
автор: nytellatea
Предмет: Математика,
автор: saizer1337
Предмет: Химия,
автор: diankakuzukova