Предмет: Химия, автор: anateresina3

Обчисліть молекулярну масу залізного купоросу FeSO4·7Н2О та з’ясуйте, чого більше за масою – води чи безводної солі.

Ответы

Автор ответа: adanedelw
1

Ответ:

молекулярна масу залізного купоросу Mr (FeSO4 x 7H20) = 56 +32 +16x4 + 7x2 +7x16 = 278 г/моль

М(FeSO4)=152 г/моль  (безводна сіль)

Объяснение:

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

M(FeSO₄* 7H₂O) = 56 + 32 + 16 * 4 + 7 * (1 * 2 + 16) = 278 г/моль

M(FeSO₄) = 56 + 32 + 16 * 4 = 152 г/моль

M(H₂O) =  7 * (1 * 2 + 16) = 126 г/моль

w(FeSO₄) = M(FeSO₄)/M(FeSO₄* 7H₂O) * 100% = 152/278 * 100% = 54,67%

w(H₂O) = M(H₂O)/M(FeSO₄* 7H₂O) * 100% = 126/278 * 100% = 45,33%

Так як масова частка безводної солі в кристалогідраті більше ніж масова частка води, то і маса безводної солі буде більша.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: meBee