коли і яким шляхов землеробство і скотарство поширилося на теренах україни
Ответы
Скотарство, або тваринництво, також має досить давню історію на теренах України. Перші відомості про розведення скоту на цих землях скеровують нас до епохи неоліту з подальшим розвитком через бронзову та залізну доби.
Розвиток землеробства та скотарства на теренах України був пов'язаний з різними історичними етапами і впливом різних культур. З появою Скіфської культури, землеробство і скотарство стали більш розвиненими, а з часом поширилися на всі регіони України.
У середні віки роль землеробства і скотарства значно збільшилася, особливо на землях, що стали частиною Київської Русі. Українські землероби та скотарі активно займалися поліпшенням сільськогосподарських методів та розведенням нових порід худоби.
Упродовж історії, землеробство і скотарство постійно розвивалися та адаптувалися до змінних умов. Сьогодні ці галузі продовжують грати важливу роль в економіці та суспільстві України.
Однією з перших осілих култур на території України, що займались не тільки збиральництвом та полюванням, а й землеробством та скотарством були трипільці. Основа трипільського господарства — це вирощування пшениці, ячміня, як землеробство та утримання свиней, корів, як скотарство. Трипільці були доволі розвинутою цивілізацією, окрім мастштабного вирошування сільско-господарської продукції вони досконало володіли технологіями глиняного посуду, домів, та створення мідних інструментів. Після трипільців на території України заселились Скіфи. Скіфи теж прекрасно володіли землеробством та скотарством. Скіфи розділились на три групи, що проживали у різних регіонах. На заході - скіфи орачі, на півночі - скіфи землероби, на сході - скіфи кочовники(скотарі), біля Таврії та причорномор'я жили царські Скіфи, що збирали данину з підлеглих племен та займались торгівлею.