Предмет: Физика, автор: Temurbek077

Piyodaning tezligi 1m/s. Velosipedchining tezligi 5m/s .Velosipedchi piyodani 20 sekundda quvib o'tdi. Velosipedchi va piyodaning orasidagi masofani aniqlang.

Ответы

Автор ответа: mariamaltseva0408
5

Velosipedchining tezligi (V) 5 m/s va piyodaning tezligi (P) 1 m/s berilgan. Qo'shimcha ma'lumot sifatida, piyodan va velosipedchi orasidagi vaqtni (t) 20 sekunda berilgan.

Masofa formulasi:

Masofa (S) = Tezliq (V) * Vaqt (t)

Piyodan uchun:

S(Piyoda) = 1 m/s * 20 s = 20 metr

Velosipedchining uchun:

S(Velosiped) = 5 m/s * 20 s = 100 metr

Shunday qilib, velosipedchi va piyodaning orasidagi masofa 20 metr bo'lib qoladi.


Temurbek077: Raxmat kattakon
Temurbek077: 100 dan 20ni ayirmesizmi
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: konusinstanislav359
Предмет: География, автор: dakutov22
Предмет: Русский язык, автор: Аноним