Предмет: Право, автор: igortorent2

Срочно дам 90 балов


Вчителька ЗОШ Прокопчук була звільнена за недбале ставлення до роботи 20 жовтня 2001 р. 30 жовтня вона звернулась до районного суду з вимогою визнати звільнення незаконним, оскільки вона протягом двох попередніх років була членом профспілкового комітету. Директор пояснила, що згоду профспілкового комітету на звільнення вона отримала. Все ж суд своїм рішенням визнав звільнення незаконним і зобов'язав директора поновити її на роботі. Чому суд прийняв таке рішення? Які його наслідки для обох сторін?​

Ответы

Автор ответа: slonce70
1

Згідно з чинним законодавством України, звільнення членів профспілкових органів допускається лише за попередньою згодою відповідного профспілкового органу (ст. 252 КЗпП України).

Оскільки в даному випадку звільнення вчительки Прокопчук, яка була членом профкому, відбулося без отримання такої згоди, суд обґрунтовано визнав її звільнення незаконним.

Наслідки рішення суду:

  • Для вчительки - поновлення на роботі та виплата середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
  • Для директора школи - обов'язок поновити Прокопчук на роботі та сплатити їй компенсацію. Можливе також притягнення директора до дисциплінарної відповідальності за порушення трудового законодавства.

Суд захистив права члена профспілки, які були порушені при її незаконному звільненні.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: ablizovadiana