Предмет: Биология, автор: mashajadan2002

покрокове дослідження покласти яйце в оцет та воду на ніч​

Ответы

Автор ответа: irochkzirka
14

Ответ:

Суть експерименту: Кладемо одне сире яйце в банку зі звичайною водою. Друге яйце кладемо в склянку з оцтом. Яйця виглядають абсолютно однаково. Ми залишаємо яйця на добу. Щоб експеримент був більш наочним візьміть яйця з коричневою шкаралупою.Яйця опускайте в оцет і воду дуже обережно, за допомогою столової ложки.Простежте за тим, щоб яйця були повністю сховані водою і оцтом.

Вже через 5-6 годин можна спостерігати таку картину. З яйцем, що знаходяться у воді нічого не сталося. А яйце в склянці з оцтом змінилося: його шкаралупа пузириться. Ще через кілька годин, шкаралупа на яйці, що знаходиться в оцті, повністю розчиниться. Яйце, яке знаходиться у воді має початковий коричневий колір, а яйце в оцті стає білого кольору. В кінці експерименту спостерігаємо … Яйце, яке знаходиться в банці з водою, залишиться як і раніше міцним. Оцет залишиться як і раніше світлим. А ось яйце, яке було в оцті, сильно зміниться. Якщо доторкнутися до яйця, то на дотик воно буде нагадувати гумовий м’ячик.

Беремо яйце з оцту і піднімаємо його на невелику висоту над мискою. Відпускаємо яйце і спостерігаємо за тим, що відбувається. Яйце підскочить! Це оцтова кислота розчиняє кальцій, з якого складається шкаралупа. Продовжуємо експеримент. Піднімаємо яйце все вище і вище і спостерігаємо на яку висоту підстрибує яйце. Беремо тепер яйце, яке знаходилося у воді і піднімаємо його над мискою, а потім опускаємо. Яйце розіб’ється.

Висновок: З яйцем, яке знаходилося в оцті відбулися хімічні зміни. Яєчна шкаралупа складається з вуглекислого кальцію, а оцет – це кислота, яка розчиняє кальцій. Хімічний процес взаємодії яйця і оцту називається декальцінірованіє і проходить він в два етапи. Спочатку шкаралупа стає м’якою, а потім зникає зовсім

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: khrystuna2003
Предмет: Кыргыз тили, автор: businkajemchujina