Предмет: Українська мова, автор: makarovectimon

62 (фразеологізми) запишіть - Прочитайте. Стійкі словосполучення у першу колонку, вільні (синтаксичні) словосполучення — у другу. Поясніть, як ви їх розрізняєте. Відчувати крила за плечима, відчувати впевненість; обтинати крила, обтинати сухі гілки; на правій нозі, на рівній нозі; всипати борошна, всипати перцю; брати ноги на плечі, брати книжки в бібліотеці; тринадцятий номер, одинадця тий номер; обливатися потом, обливатися водою; плести гачком шкарпетки, плести нісенітниці; муляти очі, мулятИ п'яти.​

Ответы

Автор ответа: duduus
2
ЛУЧШИЙ ОТВЕТ☝️

Звідси виглядає так, що в першій колонці наведені фразеологізми, тобто стійкі словосполучення, які мають фіксований смисловий зв'язок і часто виникають з історичних, літературних або культурних контекстів. У другій колонці наведені вільні синтаксичні словосполучення, де слова можуть бути використані в різних контекстах без фіксованого зв'язку між ними. Наприклад:

1. **Відчувати крила за плечима** - стійке словосполучення, вказує на відчуття впевненості або свободи.
**Відчувати впевненість** - вільне синтаксичне словосполучення, може використовуватися в різних контекстах.

2. **Обтинати крила** - стійке словосполучення, вказує на обмеження можливостей чи силу індивіда.
**Обтинати сухі гілки** - вільне синтаксичне словосполучення, може вказувати на обрізання сухих гілок без фіксованого значення.

І так далі для інших фразеологізмів та їх вільних синтаксичних аналогів.
Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: agbekzhanym
Предмет: Окружающий мир, автор: Аноним