Предмет: Химия,
автор: paulinaredko
!!даю 50 балів!!
Укажи суму індексів молекули вуглеводню, якщо відомо, що масова частка Карбону у складі молекули становить 84,21 %, а відносна густина парів речовини за повітрям становить 3,93
а) 26
б) 17
в) 20
г) 23
Ответы
Автор ответа:
3
Ответ: а) 26
Объяснение:
Дано:
w(С) = 84,21% або 0,8421
D(повітрям) = 3,93
Знайти: CxHy - ?
Знайдемо молекулярну масу вуглеводню
М(CxHy) = D(повітрям) * М(повітрям) = 3,93 * 29 = 114 г/моль
Знайдемо масову частку Гідрогену
w(Н) = 100% - 84,21% = 15,79% або 0,1579
Знайдемо кількість речовин (Н) і (С)
n(C) = w(С) * М(CxHy)/М(С) = 0,8421 * 114/12 = 8 моль
n(H) = w(С) * М(CxHy)/М(С) = 0,1579 * 114/1 = 18 моль
С : Н = 8 : 18
Отже формула: С8Н18
Сума індексів 8 + 18 = 26
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: lid224205
Предмет: Геометрия,
автор: borispoznak33
Предмет: Литература,
автор: mirtalibovmirziyod45
Предмет: Математика,
автор: sergeygamurar1985