Предмет: Химия,
автор: TENTACIOR428
Обчислити масу кальцій оксиду, що прореагує з розчином хлоридної кислоти масою 200г з масовою часткою кислоти 7%
Ответы
Автор ответа:
1
Объяснение:
Ответ:
Объяснение:
Уравнение реакции:
CaO+2HCl=CaCl_{2} +H_{2} OCaO+2HCl=CaCl
2
+H
2
O
Количество вещества оксида кальция равно:
n(CaO)=m(CaO)/M(CaO)=2.8/56= 0.05(моль).
По уравнению реакции:
\frac{n(CaO)}{n(HCl)} =\frac{1}{2}
n(HCl)
n(CaO)
=
2
1
, следовательно, количество вещества хлороводорода равно 2*n(CaO)=2*0,05=0,1(моль).
Масса хлороводорода:
m(HCl)= n(HCl)M(HCl)=0.1*36.5=3.65 (г).
Массовая доля хлороводорода:
ω=\frac{m(HCl)}{m(p-pa)} *100%=\frac{3.65}{200} *100=1.825%
m(p−pa)
m(HCl)
∗100 =3.65/200*100%=1.825%.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: xomij4ok
Предмет: Українська мова,
автор: alisaivasenko85
Предмет: Українська мова,
автор: vitalkkoval
Предмет: Алгебра,
автор: strelnikovaalena309
Предмет: Математика,
автор: vladlenbuklov