Предмет: Химия,
автор: stavrnord30
розчин нітратної кислоти масою 200 грам повністю прореагував з натрієм масою 17 грам . визначте масову частку кислоти в розчині
Ответы
Автор ответа:
0
Дано:
m р-ну(HNO3) = 200 г
m(Na) = 17 г
Знайти:
ω(HNO3) - ?
Розв'язання:
1) 2Na + 2HNO3 → 2NaNO3 + H2↑;
2) n(Na) = m / M = 17 / 23 = 0,74 моль;
3) n(HNO3) = n(Na) = 0,74 моль;
4) m(HNO3) = n * M = 0,74 * 63 = 46,62 г;
5) ω(HNO3) = m * 100% / m р-ну = 46,62 * 100% / 200 = 23,31%.
Відповідь: Масова частка HNO3 становить 23,31%.
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: ponomarovavika227
Предмет: История,
автор: sanya1300013
Предмет: Английский язык,
автор: oreshkinav2017
Предмет: Литература,
автор: valentinaleb
Предмет: Математика,
автор: Аноним