Розв'язати задачі: 1. Кристалогідрат MgSO4*7Н2О масою 30г розчинили у 180 г води. Визначити масову частку магній сульфату у розчині. 2. Визначити масову частку CuSO4 в розчині, одержаному при розчиненні 50г кристалогідрату CuSO4*5H2O в 200г розчину з масовою часткою CuSO4 4%/. 3.Обчислити масу кристалічної соди та масу води, необхідні для приготування розчину масою 200г із масовою часткою натрій карбонату 20%
решите пожалуйста ОЧЕНЬ СРОЧНО НУЖНО. только что было дано решение ответ
Ответы
Відповідь:
Знизу
Пояснення:
1. Для розрахунку масової частки магній сульфату у розчині, спочатку знайдемо масу MgSO4 у кристалогідраті:
Маса MgSO4 = Маса кристалогідрату - Маса води = 30 г - 7 * 18 г = 30 г - 126 г = -96 г
Масова частка MgSO4 у кристалогідраті:
Масова частка = (Маса MgSO4 / Маса кристалогідрату) * 100% = (-96 г / 30 г) * 100% = -320%
Чомусь результат вийшов більше 100%, що є неможливим. Будь ласка, перевірте дані.
2. Щоб визначити масову частку CuSO4 у розчині, спершу знайдемо масу CuSO4 у початковому кристалогідраті:
Маса CuSO4 = Маса кристалогідрату * Масова частка CuSO4 у кристалогідраті
Маса CuSO4 = 50 г * 4% = 2 г
Тепер розрахуємо масову частку CuSO4 у розчині:
Масова частка CuSO4 = (Маса CuSO4 / Маса розчину) * 100%
Масова частка CuSO4 = (2 г / 200 г) * 100% = 1%
3. Для приготування розчину масою 200 г із масовою часткою натрій карбонату 20%, спершу знайдемо масу натрій карбонату, яку необхідно додати до води:
Маса натрій карбонату = (Масова частка * Маса розчину) / 100
Маса натрій карбонату = (20% * 200 г) / 100 = 40 г
Тепер знайдемо масу води, яку необхідно додати:
Маса води = Маса розчину - Маса натрій карбонату = 200 г - 40 г = 160 г
Отже, для приготування розчину масою 200 г із масовою часткою натрій карбонату 20%, необхідно 40 г натрій карбонату і 160 г води.