4. Як змінювалася кількість населення УРСР упродовж 1940-1950-х років.
5. Відстежте, які області України зазнали найбільших/найменших втрат у роки війни, і спробуйте пояснити чому?
6. Які групи населення і з яких областей УРСР підлягали виселенню? Чому?
7. Чому наймасштабніші акції виселення відбувалися з території Криму та західних областей України?
8. Чому влада забороняла виселенцям повертатися додому?
Ответы
Відповідь:
Знизу
Пояснення:
4. Кількість населення УРСР змінювалася значно впродовж 1940-1950-х років через різні фактори, включаючи Другу світову війну та її наслідки. Наприклад, перед початком війни (у 1940 році), населення УРСР становило приблизно 180 мільйонів осіб, але під час війни втратило значну кількість населення через бойові дії, голод і репресії. Населення зменшилося до приблизно 170 мільйонів осіб.
5. Під час Другої світової війни найбільші втрати в УРСР віднесли області, що знаходилися на фронті бойових дій, зокрема Харківська, Донецька, Луганська та інші. Найбільшими втратами стали області, де військові дії були найжорстокішими. Менші втрати спостерігалися в заходній частині України, яка була менш піддається наступам німецької армії.
6. Після Другої світової війни в УРСР проводилися виселення різних груп населення, включаючи етнічні меншини, які співпрацювали з нацистами, та людей, які перебували в зоні бойових дій. Це було зроблено для політичного та безпекового контролю, а також для очищення території від потенційних "ворогів".
7. Наймасштабніші акції виселення відбувалися з території Криму та західних областей України через геостратегічну важливість цих регіонів. Крим був виселений через стратегічну важливість для Радянського Союзу, а західні області були виселені через небажання Радянської влади залишити там певні етнічні групи, які можуть бути вважані "потенційними ворогами".
8. Влада забороняла виселенцям повертатися додому з різних причин. По-перше, була побоювання перед зрадою або підтримкою ворогів з боку тих, хто був виселений. По-друге, виселення мали слугувати засобом контролю і збереження влади на цих територіях. Також відбувалися політичні репресії проти осіб, які намагалися повернутися.