2. Реформаційний рух, який набув поширення в Україні в другій половині ХVІ ст., має назву:
А лютеранство Б соцініанство
В англіканство Г методизм
Ответы
Б) - Социніанство
Пояснення:
Із Польщі социніани потрапили на українські землі, де на зламі XVI — XVII століть їх підтримала низка визначних родів.
Центром Реформації в Україні стає Київщина через неабияку активність социніанства. У родових маєтках створювались социніанські громади, вищі та нижчі школи (в Кисилині, Гощі, Ляхівцях, Береську, Черняхові та інші). Социніанство, головним чином набуло розвитку на Волині, Галичині та Поділлі.
До кінця XVI ст. протестанти – переважно социніани – поширили свою діяльність на Поділля, де у місті Хмельнику було засновано социніанську школу, і Київщину. За деякими даними у Київському воєводстві налічувалося близько 500 протестантських церков (1570).
Волинський Киселин відігравав роль центру социніанства, яке знаходило підтримку багатьох діячів українського національно-визвольного руху. Саме там, у 1638 році, протестанти-соцініани організували вищу школу-академію.
На українських землях жив один із провідних ідеологів социніанства Андрій Вишоватий. Його праця «Релігія, відповідна людському розуму» була знана серед інтелектуалів Європи.
Вже після 1638 року, відбулись важкі зміни в становищі социніанства на українських землях. З боку влади Річі Посполитої та Католицької церкви почався посилений постійний тиск Контрреформації.
У 1644 році було припинено діяльність социніанської громади в Кисилині — маєтності Чапличів на Волині.
Зміцнення Католицької Церкви в Польщі та політичні обставини, особливо коли социніан було звинувачено в симпатіях до шведів під час польсько-шведської війни, призвели до ліквідації социніанських громад по всій території Річі Посполитої.