Предмет: Химия, автор: dalferrr

У розчин хлоридної кислоти масою 100 г із масовою часткою кислоти 10% занурили шматочок цинку. Уся кислота вступила в реакцію. Обчисліть об'єм водню, який виділиться в результаті реакції ‼️‼️ОБОВ'ЯЗКОВО З ДАНО‼️‼️​

Ответы

Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

m р-ну(HCl) = 100 г

ω(HCl) = 10%

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) 2HCl + Zn → ZnCl2 + H2↑;

2) m(HCl) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 100 / 100% = 10 г;

3) n(HCl) = m / M = 10 / 36,5 = 0,27 моль;

4) n(H2) = n(HCl) / 2 = 0,27 / 2 = 0,135 моль;

5) V(H2) = n(H2) * Vm = 0,135 * 22,4 = 3 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 3 л.

Похожие вопросы