Основи прямокутної трапеції дорівнюють 9 см і 5,5 см, а гострий кут 45°. Знайди довжину меншої бічної сторони.
Ответы
Ответ:
Довжина меншої бічної сторони прямокутної трапеції дорівнює 3,5 см
Объяснение:
Основи прямокутної трапеції дорівнюють 9 см і 5,5 см, а гострий кут 45°. Знайди довжину меншої бічної сторони.
Нехай ABCD - дана трапеція, бічна сторона перпендикулярна до основи: AB⟂AD, AD = 9 см, ВС = 5,5 см, ∠D=45°.
Знайдемо АВ.
Виконаємо додаткову побудову: висоту СЕ (СЕ⟂AD).
ABCЕ - прямокутник, AE=BC=5,5(см) - як протилежні сторони прямокутника.
За аксиомою вимірювання відрізків отримаємо:
ED=AD-AE=9-5,5=3,5(см)
Розглянемо прямокутний трикутник CED(∠E=90°).
∠D=45° - за умовою.
За властивістю гострих кутів прямокутного трикутника маємо:
∠ECD=90°-∠D=90°-45°=45°.
∠ECD=∠D=45°, отже △CED - рівнобедрений з основою CD.
CE = ED = 3,5 см - як бічні сторони рівнобедреного трикутника.
Отже, АВ = СЕ = 3,5 см - як протилежні сторони прямокутника ABCЕ.
Відповідь: 3,5 см
#SPJ1
