Предмет: Химия,
автор: pakmarak666
Алкен масою 28 г приєднує хлороводень об'ємом 11,2 л. Визначте молекулярну та напівструктурну формулу алкену.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CₙH₂ₙ) = 28 г
V(HCl) = 11,2 л
Найти: CₙH2ₙ - ?
Склпдемо РХР:
28 г 11,2 л
CₙH₂ₙ + HCl = CₙH(₂ₙ+1)Cl
n = 1 моль n = 1 моль
Обчислимо кількість ресовини хлороводню:
n(HCl) = V(HCl)/Vm = 11,2/22,4 = 0,5 моль
З РХР бачимо, що n(HCl) : n(CnH2n) = 1 : 1 , тобто
n(CₙH₂ₙ) = n(HCl) = 0,5 моль
M(CₙH₂ₙ) = m(CₙH₂ₙ)/n(CₙH₂ₙ) = 28/0,5 = 56 г/моль
12n + 2n = 56
14n = 56
n = 56 : 14
n = 4
Молекулярна формула алкену: С₄Н₈ - бутен
Напівструктурні формули алкену:
CH₂ = CH - CH₂ - CH₃ (бутен-1)
CH₃-CH=CH-CH₃ (бутен-2)
СH₂ = С(СH₃) - СH₃ (2-метил бутен-1)
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: c856625wtg
Предмет: Химия,
автор: dasat2209
Предмет: Математика,
автор: ajfeldadelina
Предмет: Математика,
автор: ivanfilimonov962
Предмет: Геометрия,
автор: kuzkir2005