Предмет: Право, автор: 1406diana2006

У 2007 р. у видавництві одного із вищих органів влади України надруковано офіційний текст Конституції України зі змінами, внесеними Законом No 2222 від 08.12.2004 р. У цій Конституції був відсутній Розділ ХV “Перехідні положення” і зазначалося, що цей Розділ Конституції України втратив чинність у зв’язку з тим, що він виконав свою роль.
Проаналізуйте, наскільки обґрунтованим було виключення Розділу ХV з
Конституції України в цьому виданні. Яку роль в Конституції України відіграють “Перехідні положення”?

Ответы

Автор ответа: Unicornichek13
0

Ответ:

Як випливає з перехідних положень проекту (підпункт 1 пункту 19 Розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України; пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень проекту про внесеня змін до Конституції України в частині правосуддя) фактично до 30 квітня 2019 року в Україні діятиме Вища рада правосуддя,

Тобто в перехідний період Вища рада правосуддя діятиме спочатку у складі 18 членів (4 з яких судді, обрані суддями, включаючи Голову Верховного Суду України), а потім – у складі 21 члена (7 з яких судді, обрані суддями, включаючи Голову Верховного Суду України).

При цьому зазначені склади Вищої ради правосуддя не відповідають ні європейським стандартам, ні власне нормам статті 131 Конституції України (в редакціях як до, так і після внесення змін).

Вважаю, що правосуддя, з огляду на збільшення обсягу її повноважень, має бути приведено до європейських стандартів та вимог пропонованої статті 131 Конституції України невідкладно після внесення змін до Конституції України.Вважаю, що прикінцевими положеннями Конституції України мала б бути передбачена можливість подання такими особами звернення щодо призначення безстроково.ередбачений проектом порядок звільнення суддів у разі виявлення за результатами оцінювання невідповідності судді займаній посаді викликає низку зауважень:

- оцінювання суддів на їх відповідність займаній посаді не передбачено ні чинною Конституцією України, ні проектом змін до Конституції, що розглядається;

- ні чинна Конституція України, ні проект, що розглядається не містить такої підстави для звільнення судді з посади як явна невідповідність судді займаній посаді за критеріями професіоналізму, етичності або доброчесності, як і не вимагають, щоб судді відповідали зазначеним критеріям;

- такий підхід також не узгоджується й з підходом, встановленим підпунктом 3 цього ж пункту Перехідних положень Конституції України.

Вважаю, що встановлення на законодавчому рівні додаткових підставдля звільнення судді, по суті, порушує конституційну гарантію незалежності суддів (частина перша статті 126).Незрозуміло, яким чином суб’єкт утворення, реорганізації та ліквідації судів та відповідно неможливість його зміни пов’язані з впровадженням змін у системі адміністративно-територіального устрою України.

Щодо невизначенності пропонованим проектом суб’єкта утворення, реорганізації та ліквідації судів див. також зауваження до статей 85, 92 та частини другої статті 125.Викликає сумнів коригування дії положень Розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України, зокрема тих, дія яких вже давно вичерпана, шляхом визнання їх такими, що втратили чинність.

Чинна Конституція України складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 17 перехідних положень. Тексту Конституції передує Преамбула.  Відповідно до пункту І розділу XV "Перехідні положення" Конституції України закони та інші нормативні акти, прийняті до набуття чинності Конституцією України, не повинні суперечити Конституції України, а отже, можуть перевірятися на предмет їх конституційності.відповідно до пункту 6 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України Верховна Рада України тимчасово, на період до створення Конституційного Суду України, мала право здійснювати тлумачення лише законів України і не мала права тлумачити Конституцію України. Отже, якщо Конституційний Суд України у процесі розгляду справи виявляє суперечність (невідповідність) законів та інших правових актів (їх окремих положень) Конституції України, вони втрачають свою чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність (частина друга статті 152 Конституції України). Це стосується не лише правових актів України, а й правових актів УРСР і СРСР, які продовжують застосовуватися після прийняття Конституції України. Повноваження Конституційного Суду України щодо визнання зазначених актів такими, що суперечать Конституції України (є неконституційними), походить з пункту 1 розділу XV „Перехідні положення“ Основного Закону України.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: 201020102