Предмет: Химия, автор: ininneta

Продукт повного окиснення вуглеводню кількістю речовини 0,5 моль - карбон (ІV) оксид об”ємом 44,8 л і вода масою 36 г. Виведіть молекулярну формулу вуглеводню. У відповідь запишіть число, що дорівнює сумі індексів у виведеній формулі.​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ: 12

Объяснение:

Дано:

n(CxHy) = 0,5 моль

V(CO₂) = 44,8 г

m(H₂O) = 36 г

Найти: CxHy - ?

Складемо РХР:

CxHy  +  O₂   =    CO₂    +         H₂O

n = 1моль            n=1моль        n = у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CO₂) = V(CO₂)/Vm = 44,8/22,4 =2 моль

n(С) = n(CO₂) * n/n(CxHy) = 2* 1/0,5 = 4 моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 36/18 = 2моль

n(H) = 2 * n(H₂O)/n(CxHy)  = 2 * 2/0,5 = 8 моль

n(С) : n(H)   = 4 : 8

Отже формула вуглеводню : C₄H₈ - сорбіт

сумі індексів у виведеній формулі: 4 + 8 = 12

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Alina7890O0
Предмет: География, автор: zhaksekenaltynzerzha