Предмет: Право, автор: beloshisdima

Памогітеее пожалустоооооооооооооооооооооооооооооооооооооо​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: Unicornichek13
1

Ответ:

Форма держави — це державно-правова конструкція, що складається з трьох елементів: форми правління, форми державно-територіального устрою, форми державного ре­жиму. Типологія держав залежно від їх форми здійснюєть­ся відповідно до цих елементів:1) залежно від форми правління розрізняють монархічні і республіканські держави;2) залежно від форми державно-територіального устрою розрізняють унітарні, федеративні, конфедеративні і регіоналістські (регіональні) держави;3) залежно від форми державного режиму розрізняють демократичні, авторитарні і тоталітарні держави.
абсолютна монархія – це остання форма правління феодальної держави. Приклади : Ватикан, формально ця маленька держава є абсолютною монархією, де вся повнота влади належить Папі Римському. Хоча в наш час його влада далеко не така абсолютна, як була в середні віки, коли навіть королі тремтіли перед главою католицької церкви. (Неугодного короля можна було відлучити від церкви, і тоді йому було б непереливки).Ряд арабських країн: Саудівська Аравія, ОАЕ, Султанат Бруней, Емірат Катар. У всіх цих мусульманських країнах на чолі стоїть султан або емір, що володіє практично необмеженою владою, але з важливим застереженням, їх влада може бути обмежена нормами і законами шаріату.Північна Корея, мабуть, найхимерніша у світі держава, яка, тим не менш, відповідає всім ознакам абсолютної монархії в її класичному прояві. Згідно з конституцією, влада в країні належить робітникам, селянам, трудовій інтелігенції, всьому трудовому народу, але ми то знаємо що там відбувається насправді. Верховний президент, спочатку Кім Ір Сен, потім його син Кім Чем Ір, потім вже його онук Кім Чен Ин тримають своїх руках практично необмежену владу в цій державі, яку в кращих королівських традиціях передають у спадок. Конституційна монархія - (приклади – Великобританія, Норвегія, Швеція тощо). Влада монарха обмежена конституцією, існують виборний законодавчий орган (парламент), незалежна судова система. 

Президентська республіка.Президент (від лат. "praesidens", буквально — той, що сидить попереду) одночасно є главою держави і главою уряду. Посада прем'єр-міністра в таких державах відсутня. Сучасний інститут президентства бере свій початок в США, де в 1789 р. Дж. Вашингтон був обраний першим президентом США.2. Президент, як голова держави, одноособово або з наступним схваленням парламенту, формує склад уряду і керує його діяльністю (так званий позапарламентський шлях формування уряду). Члени уряду зобов'язані здійснювати політику, яка проводиться президентом, і несуть відповідальність безпосередньо перед ним.3. Президентська республіка базується на системі жорсткого розподілу влади, коли кожна з гілок влади має чітке коло своїх повноважень і значну самостійність. 

Класичним зразком президентської республіки є США. Згідно з Конституцією США, президент концентрує в своїх руках повноваження глави держави та глави виконавчої влади. Він формує і очолює кабінет, керує державним апаратом, є верховним головнокомандувачем тощо.

Объяснение:

Похожие вопросы