Предмет: Химия,
автор: gervov9
Певна речовина містить Карбон (62,1%), Гідроген (10,3%) та Оксиген. Визначте її молекулярну формулу.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(С) = 62,1%
w(Н) = 10,3%
Знайти: CxHyOz- ?
М(С) = 12г/моль М(Н) = 1 г/моль М(О) = 16г/моль
w(О) = 100% - w(C) - w(H) = 100% - 62,1% - 10,3% = 27,6%
n = w/М * 100%
n(C) = w(С)/М(С) * 100% = 62,1%/12 * 100% = 5,175 моль
n(H) = w(Н)/М(Н) * 100% = 10,3%/1 * 100% = 10,3 моль
n(О) = w(О)/М(О) * 100% = 27,6%/16 * 100% = 1,725 моль
С : Н : О = 5,175 : 10,3 : 1,725
Індекси мають бути цілі числа, тому розділимо всі індекси на найменше 1,725 і отримаємо
С : Н : О = 3 : 6 : 1
Молекулярна формула : С3Н6О - ацетон
Похожие вопросы
Предмет: Беларуская мова,
автор: myselovsasa
Предмет: Українська мова,
автор: khrystynaplyta
Предмет: Физкультура и спорт,
автор: lifemmm73
Предмет: Физика,
автор: vvldis
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: zhumaibragimova