Сповіщення про краба кам'яного СРОЧНОООООО
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Кам'яний краб поширений від Атлантичного узбережжя Великої Британії до Азорських островів та західної Африки. Зустрічається в Середземному, Адріатичному, Мармуровому та Чорному морях. В Україні — біля Кримського півострова та острова Зміїний.
Це донна тварина, яка живе на глибинах до 30 м, переважно в місцях з кам’янистим ґрунтом, зустрічається й біля берега на глибині до 3 м у безлюдних місцях.
Ширина карапаксу - верхньої частини екзоскелета, сягає 10 см при довжині 8 см. Карапакс випуклий з відносно гладенькою поверхнею. Очі маленькі, розташовані на тонких очних стеблинах.
Краб кам'яний майже не харчується органічними рештками, як інші різновиди, бо може бути спритним хижаком. Вдень знаходяться на глибині, а вночі на мілині полює на дрібних рибок, молюсків, черв'яків, равликів.
Колір панцира у нього завжди збігається з кольором каменів, в оточенні яких він мешкає. Як правило, це червоно-бурий відтінок.
Ці краби охороняють свій притулок серед каміння, а також прилеглу територію від інших мешканців.
Як і усі ракоподібні розвиваються з яєць, причому самки виношують їх на своєму тілі до вилуплення личинок. Парування відбувається відразу після линяння при повному затвердінні екзоскелета. Максимальне число яєць 130 тисяч, які самиця виношує на плавальних ніжках протягом 4-6 тижнів влітку.
М’ясо цього краба має високі смакові якості та цінується гурманами.
До 80-х років ХХ століття його чисельність була досить значною. Зараз вона значно знизилася, що перевело цей вид у розряд зникаючих видів, занесених до Червоної книги України.