ДАМ 100 БАЛЛОВ! СРОЧНО
1. (Бали: 2) На рисунку зображено напрямок струму в провіднику та напрямок ліній магнітної індукції магнітного поля. Визначте напрямок сили Ампера, що діє на провідник. Відповідь представте у вигляді рисунка.
2. (Бали: 2) Постійний магніт віддаляють від провідного кільця, як показано на рисунку. Як буде напрямлений індукційний струм у кільці? Відповідь представте у вигляді рисунка.
3. (Бали: 2)
Електромагніт два рази піднесли до провідного кільця, яке підключено до амперметра. У другому випадку амперметр показав більшу силу струму. Чому таке могло статися? Наведіть як мінімум дві можливі причини.
4. (Бали: 2)
На рисунку представлені дві провідні котушки, перша з яких підключена до джерела струму, а друга – до гальванометра. У якому напрямку має рухатися друга котушка відносно першої, якщо гальванометр показує наявність індукційного струму в другій котушці в напрямку, зображеному на рисунку?
5. (Бали: 4)
Сила струму в провіднику довжиною L і масою m дорівнює I. Якщо помістити провідник у магнітне поле напруженістю B, сила тяжіння буде зрівноважена силою Ампера. Знайдіть силу струму у провіднику, якщо L = 12 см, m = 1,9 г, а B = 7,4 мТл. Побудуйте рисунок до задачі, укажіть на ньому напрямок сили струму та напрямок вектора індукції магнітного поля, які не суперечать умовам задачі.
Ответы
Ответ:
1:----
2: Якщо дивитись на кільце с правої сторони, то тоді буде направлене по годинниковий стрільці
3:1. Зміна швидкості підняття електромагніту: Швидше підняття може створити більше індукційної електродінамічної сили, збільшуючи силу струму.
2. Зміна магнітної індукції: Магнітна індукція електромагніту може бути більшою в другому випадку, що призведе до більшого струму через кільце.
4: ВПРАВО 1.Визначаємо напрям струму І у лівій котушці ( від + до - )
2. Скориставшись правилом правої руки визначаємо магнітні полюси на кінцях кожної котушки.
3. Оскільки на ближчих кінцях котушок виникли різнойменні полюси, то згідно правила Ленца КОТУШКИ ВІДДАЛЯЮТЬСЯ ОДНА ВІД ДРУГОЇ
5:
Сила струму I = 208 Ампер. Напрямок сили струму збігається з напрямком вектора індукції магнітного поля B.
Сорри 1 не знаю
скинте ответ на 1 вопрос плиз