Предмет: Химия, автор: lerarkfjdjkdkdkxkdkd

Обчислити масу розчинника та масу розчиненої речовини, що необхідно взяти для приготування 240г 12% розчину.​

Ответы

Автор ответа: boberchik2811
0
Масова частка розчиненої речовини в розчині дорівнює 12%, тобто на 100 г розчину припадає 12 г розчиненої речовини.

Тому, для приготування 240 г 12% розчину необхідно взяти 240 * 12 / 100 = 28,8 г розчиненої речовини.

Масу розчинника можна обчислити, віднімаючи масу розчиненої речовини від загальної маси розчину:

```
240 г - 28,8 г = 211,2 г
```

Отже, для приготування 240 г 12% розчину необхідно взяти 28,8 г розчиненої речовини і 211,2 г розчинника.

**Відповідь:**

* Маса розчиненої речовини: 28,8 г
* Маса розчинника: 211,2 г

**Інший спосіб вирішення:**

Можна також вирішити цю задачу, використовуючи формулу для обчислення масової частки:

```
w = m1 / (m1 + m2) * 100%
```

де:

* w - масова частка розчиненої речовини в розчині, %
* m1 - маса розчиненої речовини, г
* m2 - маса розчинника, г

Звідси:

```
28,8 г = m1 / (m1 + m2) * 100%
```

```
28,8 * 100% = m1 / (m1 + m2)
```

```
2880 = m1 + m2
```

```
m2 = 2880 - m1
```

```
m2 = 2880 - 28,8
```

```
m2 = 211,2 г
```
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sle1ye12
Предмет: Алгебра, автор: krasnoperov200