Предмет: Химия,
автор: mexrw3
На нейтралізацію 10г розчину з масовою часткою натрій гідроксиду 10% витрачено 20г розчину нітратної кислоти. Визначити масову частку кислоти у вихідному розчині.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано(
m(p-нуNaOH) = 10г
w(NaOH) = 10% або 0,1
m(p-нyHNO3) = 20г
Найти: w(HNO3)- ?
Обчислимо масу вещества NaOH
m(NaOH) = m(p-нуNaOH) * w(NaOH) = 10 * 0,1 = 1 г
Складемо РХР:
1г xг
NaOH + HNO3 = NaNO3 + H2O
М = 40г/моль М = 85г/моль
m = 40 г m = 85 г
m(HNO3) = 85 * 1 : 40 = 2,125 г
w(HNO3) = m(HNO3)/m(p-нyHNO3) * 100% = 2,125/20 * 100% = 10,625%
Похожие вопросы
Предмет: Информатика,
автор: vsevolodyakubovskiy
Предмет: Другие предметы,
автор: lubasukveronika
Предмет: Геометрия,
автор: fricken
Предмет: Биология,
автор: Khakim232
Предмет: Математика,
автор: juknavoz09