Предмет: Химия, автор: china433

Кристалогідрат CuCl2 · 2H2O при нагріванні розкладається на
купрум (ІІ) хлорид CuCl2 і водяну пару. Яка маса кристалогідрату CuCl2 · 2H2O розклалася, якщо маса твердої речовини в результаті реакції
зменшилася на 5 г?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано

m(H₂O) = 5г

Найти: m(CuCl₂ * 2H₂O) - ?

Маса твердого залишку зменшилася за рахунок водяної пари, тобто  при прожарюванні кристалогідрату випарилася кристалічна вода масою 5 г

1) Обчислимо молярну масу кристалогідрату:

М(CuCl₂ * 2H₂O) = 64 + 35,5 * 2 + 2 * (2 + 16) = 171 г/моль

М(CuCl₂) =  64 + 35,5 * 2 + 2 = 135 г/моль

М(H₂O) = 1 * 2 + 16 = 18 г/моль

2) Вичислимо масову частку води у 1 моль кристалогідрату:

w(H₂O) = 2 * М(H₂O)/М(CuCl₂ * 2H₂O) = 2 * 18/171 = 0,21

3) Найдемо маса кристалогідрату:

m(CuCl₂ * 2H₂O) = m(H₂O)/w(H₂O) = 5/0,21 = 23,8 г

Похожие вопросы