Предмет: История, автор: annanichiporenko1985

Розкрийте значення історичних понять:
«доктрина Трумена» , «ОВД», «Хартія прав людини», ООН, «меморандум
Кеннона». «Зона окупації» , «план Маршала», «біполярність світу»,
НАТО, «стратегія стримування».

Ответы

Автор ответа: dfjhhjjh
1

Доктрина Трумена  — зовнішньополітична програма, основою якої була політика «стримування» СРСР та знищення комуністичного режиму. Висунута 1947 президентом США Г. Труменом. Фактично йшлося про перехід США до активної конфронтації з СРСР.

Програма економічної допомоги стала дієвим засобом впливу США в розбудові післявоєнної системи міжнародних відносин. Доктрина Трумена 1947 призвела до кардинальних змін в американсько-радянських відносинах. У радянській історіографії саме доктрину Трумена вважали початком періоду холодної війни та прямої конфронтації двох наддержав.

ОВД (Варшавський договір) —  угода соціалістичних країн, підписана 14 травня 1955 у Варшаві, ПНР.

Він оформив створення військового союзу європейських соціалістичних держав за провідної ролі Радянського Союзу — Організації Варшавського договору (ОВД) і закріпив біполярність світу на 36 років. Укладення договору стало відповіддю на приєднання ФРН до НАТО.

Хартія прав людини — це документ, правовий акт що має публічно-правовий, “конституційний” характер.

Правовий порядок, створений Європейським Союзом, формує реалії економічного, соціального та політичного життя мультикультурного суспільства 28 держав, з населенням близько 500 млн.

Одним із завдань Хартії було конкретизувати інститут громадянства ЄС та забезпечити однакове застосування прав людини на території усіх держав-членів. А також гармонізувати юридичний статус соціальних і економічних прав, з одного боку, та  громадянських і політичних прав з іншого, адже рівень захисту прав людини у нових членах ЄС, колишніх країнах Східного блоку значуще відрізнявся від правових практик Західноєвропейських держав.

ООН — головний міжнародний інструмент підтримання і зміцнення миру та міжнародної безпеки, головний міжнародний орган сприяння багатоплановому співробітництву країн і народів.

Проголошенні Статутом ООН загальнолюдські цінності, права людини, демократичні принцип мирного співіснування справили могутьній вплив на весь повоєнний розвиток світу. Людство одержало унікальний форум для спілкування, обміну думками та розв'язання складних міжнародних проблем.

Меморандум Кеннона: Американський дипломат Дж. Ф. Кеннан у 1946 р. надіслав з американського посольства в Москві до Вашингтона телеграму з восьми тисяч слів — «довгу телеграму» : «Радянське керівництво, — писав дипломат, — сприймає Захід як головного ворога й усіляко намагається посіяти недовіру між західними країнами та дестабілізувати ситуацію всередині цих країн. Інтерес СРСР до країн, які звільнилися (або звільняються) від колоніальної залежності, також є проявом не турботи про них, а радянського експансіонізму. США мають виступати з позиції сили, оскільки радянське керівництво схиляється тільки перед сильнішим опонентом. Причому стримувати об’єктивно слабший СРСР потрібно без зброї, однак демонструючи рішучість до застосування сили». Дж. Кеннан закликав американський уряд вирішити проблеми західного світу, щоб позбавити Радянський Союз шансів дестабілізувати ситуацію в США та Західній Європі

Радянська ЗОНА ОКУПАЦІЇ Німеччини — центральна (у довоєнних кордонах) чи східна (у післявоєнних кордонах) частина Німеччини, окупована СРСР наприкінці Другої світової війни. 7 вересня 1949 року на її території створено Німецьку Демократичну Республіку.

Була однією з чотирьох окупаційних зон Німеччини, які утворили після закінчення Другої світової війни. Згідно з Потсдамською конференцією контроль і відповідальність щодо східної частини Німеччини перебрала Радянська воєнна адміністрація в Німеччині під головуванням Георгія Жукова. Частина території, що потрапила у сферу радянських впливів під час бойових дій, була зайнята американськими військами, які залишили її після настання миру.

Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sofiayatikh
Предмет: Математика, автор: belobrov8945
Предмет: Химия, автор: Kolya1510
Предмет: Математика, автор: hshshsvvw