Предмет: Право, автор: stud252525

Подружжя Козлових, вирішивши розірвати шлюб, склали письмову домовленість про те, що Козловий не претендуватиме на поділ квартири, покине Київ та буде постійно проживати зі своєю матір'ю у Білій Церкві. Козлова, зі свого боку, зобов'язалася не вступати у новий шлюб до закінчення інституту їх дочкою - студенткою другого курсу. За посвідченням досягнутої домовленості Козлові звернулися до нотаріуса. Останній відмовився її посвідчити, оскільки вона, на його думку, суперечить законодавству.

Чи правий нотаріус? Відповідь поясніть з посиланням на законодавство.

Ответы

Автор ответа: maks564357
1

Ответ:

Объяснение:https://minjust.gov.ua/m/str_34797

Приложения:
Автор ответа: aalenaver
1
Нотаріус має рацію у відмові посвідченні цієї домовленості, оскільки вона суперечить законодавству. В Україні домовленості між подружжям щодо поділу спільного майна, а також умови, які обмежують їхні права в подальшому, мають бути укладені у вигляді шлюбного договору. Відповідно до статей 21 і 22 Сімейного кодексу України:

Стаття 21. Поняття шлюбного договору: "Шлюбний договір - це письмова домовленість між майбутніми або фактичними подружжями щодо визначення прав і обов'язків подружжя, відносини з майном, режим покупцевітста та інших обставин свого життя відповідно до законодавства".
Стаття 22. Умови шлюбного договору: "Умови шлюбного договору не повинні суперечити законодавству України, основам моралі, правам і законним інтересам сторін і дітей."
Отже, згідно із законом, поділ майна та обмеження прав подружжя мають бути укладені у вигляді шлюбного договору, а не окремої домовленості. Нотаріус правильно відмовився посвідчувати цю домовленість через її несоответствие вимогам законодавства щодо укладення шлюбного договору.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: vladinna154
Предмет: История, автор: akurganov05