Предмет: История, автор: milavunik

Порівняти розвиток культури імперії франків та Візантійської імперії
СРОЧНО!!
30 балів

Ответы

Автор ответа: projektorrobot12
1

Ответ:

...

Объяснение:

ізантія (Візантійська імперія) — Римська імперія в епоху середньовіччя зі столицею в Константинополі — Новому Римі. Назва «Візантія» походить від давнього найменування її столиці (Візантій знаходився на місці Константинополя) і простежується у західних джерелах з XIV ст. Символічним початком Візантії вважається рік заснування Константинополя (330 р.), з падінням якого — 29 травня 1453 р. — імперія припинила своє існування. «Поділ» Римської імперії 395 р. на Західну і Східну являло собою лише формально-правову межу епох, у той час як історичний перехід від пізньоантичних державно-правових інститутів до середньовічних відбувався в VII— VIII ст. Але і потім Візантія зберігала багато традицій античної державності і культури, що дає змогу виділити її в особливу цивілізацію, сучасну, але не ідентичну середньовічній західноєвропейській спільноті народів. Серед її ціннісних орієнтирів найважливіше місце займали уявлення про так звану «політичну ортодоксію», які поєднували християнську віру з імперською ідеологією. Разом з грецькою мовою та елліністичною культурою ці чинники забезпечували єдність держави протягом майже тисячоліття. В основу візантійського законодавства було покладено римське право, яке ревізувалося та адаптувалося до нових життєвих реалій. Етнічна самосвідомість довгий час не грала істотної ролі в самоідентифікації імперських громадян, які офіційно іменувалися римлянами (по-грецькому — ромеями). В історії Візантійської імперії можна виділити ранньовізантійський (IV—VIII ст.), середньовізантійський (IX—XII ст.) і пізньовізантійський (XIII—XV ст.) періоди.

РАННЬОВІЗАНТІЙСЬКИЙ ПЕРІОД

У початковий період до складу Візантії (Східної Римської імперії) входили землі на сході від лінії розділу 395 р. — Балкани, Фракія, Мала Азія, Сирія та Палестина, Єгипет. Після захоплення варварами західних римських провінцій статус Константинополя ще більше підвищився, оскільки місто залишалося резиденцією імператорів й осереддям імперської ідеї. Звідси в VI ст. за імператора Юстиніана І (527—565) велося «відновлення Римської держави»; після багаторічних воєн під владу імперії було повернуто Італію з Римом, Північну Африку з Карфагеном і частину Іспанії. На цих територіях було відновлено римське провінційне управління і поширено дію римського законодавства в його юстиніановій редакції («Кодекс Юстиніана»). Однак в VII ст. ситуація в Середземномор’ї повністю змінилася внаслідок нашестя арабів і слов’ян. Імперія втратила найбагатші землі Сходу, Єгипет і африканське узбережжя, а її балканські володіння сильно скоротилися і виявилися відрізаними від західноєвропейського світу. З відторгненням східних провінцій зросла домінуюча роль грецького етносу і припинилася полеміка з монофіситами, яка була важливим чинником внутрішньої політики імперії на сході в попередній період. Латинська мова, раніше офіційна державна мова, вийшла з ужитку і замінилася грецькою.

У VII—VIII ст. за часів імператорів Іраклія (610—641 рр.) і Лева III (717—740 рр.) римський провінційний розподіл земель перетворюється у фемний устрій, який забезпечив життєздатність імперії на подальші сторіччя. Іконоборчі потрясіння VIII—IX ст. не змогли похитнути її могутності.

Автор ответа: phoenixlalala123
1

Сравнение развития культуры империи франков и Византийской империи имело свои особенности и общие черты.

Общие черты:

1. Христианство: Как в империи франков, так и в Византийской империи христианство играло важную роль в культурном развитии. Обе империи были христианскими, что повлияло на их художественное и архитектурное наследие.

2. Золотой век: Каждая из этих империй пережила свой период расцвета в разные эпохи. Византийская империя славится своим "Золотым веком" при правлении Иустиниана (6 век), когда были построены величественные храмы, такие как София. Франкская империя также пережила свой период расцвета во времена Карла Великого в 8-9 веках, когда происходила реформа образования и искусства.

Отличия:

1. Культурное влияние: Франкская империя оказывала большее влияние на западноевропейскую культуру, в то время как Византийская империя была центром восточной культуры и оказывала влияние на страны Восточной Европы и Ближнего Востока.

2. Язык: В империи франков германский язык был более распространен, в то время как в Византийской империи греческий язык играл важную роль в письменном общении и литературе.

3. Архитектура: Византийская архитектура отличалась большими куполами, мозаиками и богатой орнаментикой, в то время как архитектура франков была более ориентирована на фортификационные сооружения и средневековые соборы.

В итоге, обе империи внесли значительный вклад в мировую культуру, но делали это разными способами и с собственными особенностями.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: mariapodopryhora2012
Предмет: Биология, автор: romas30
Предмет: Биология, автор: leilakalieva44